Lampard za prijateljsko zmago Angležev nad Španci

Prijateljska tekma med Anglijo in Španijo se je na Wembleyu končala z 1:0 v korist gostiteljev.

12. november 2011 18.58
London - Med današnjimi prijateljskimi reprezentančnimi tekmami je izstopal dvoboj Anglije in Španije na londonskem Wembleyju. Kljub temu, da so veliko večino časa žogo v svoji posesti imeli Španci, so na koncu pred skoraj 90.000 gledalci slavili Angleži z zadetkom Franka Lamparda v 49. minuti. Nogometaš Chelseaja je zadel po tem, ko je po prostem strelu z leve strani Darren Bent sprva zatresel vratnico, Lampard pa je žogo nato z glavo le še pospravil v prazno mrežo. Španci, ki so imeli svoje priložnosti, a prav navdušili niso, so imeli žogo veliko več v svoji posesti, medtem ko so Angleži posebej v prvem polčasu igrali zelo zadržano in zaprto.

V Queretaru je napadalec Manchester Uniteda Javier Hernandez z dvema zadetkoma Mehiki priigral zmago nad Srbijo (2:0), Južnoafriška republika in Slonokoščena obala pa sta se razšli z neodločenim izidom 1:1.

Že v petek pa so na zelenice stopile tudi nekatere tekmice slovenske vrste v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo leta 2014. Albanci so doma z 0:1 izgubili proti Azerbajdžanu, Ciper je kljub zadetku Demetrisa Christofija z 1:2 klonil pred Škoti (bržčas februarskimi tekmeci Slovenije v prijateljski tekmi), Švica pa je v gosteh predvsem po zaslugi obramb Diega Benaglia z Nizozemsko igrala 0:0, piše STA:

Danes so se v Walesu z domačo vrsto pomerili še eni izmed slovenskih tekmecev v naslednjih kvalifikacijah, Norvežani, in prepričljivo izgubili z 1:4.