Leicestru točka proti Manchester Cityju

Nogometaši Leicestra in Manchester Cityja so se v 19. kolu državnega prvenstva razšli brez zmagovalca (0:0).

29. december 2015 20.19
29. december 2015 21.38
SOCCER-ENGLAND-LEI-MCI/
M. Ž.
M. Ž.

Leicester - Nogometaši Leicestra so v 19. kolu državnega prvenstva gostili Manchester City in osvojili le točko (0:0). Lisice, ki so bile po 18. kolih na vrhu prvenstvene lestvice, so zdrsnile na drugo mesto, novo koledarsko leto pa bo na vrhu pričakal londonski Arsenal.

Domačini so na obetavno akcijo čakali do 15. minute, ko je Christian Fuchs izvedel prosti strel in podal v kazenski prostor, tam je najvišje skočil Robert Huth, a meril prek vrat.

Tri minute kasneje so zapretili gostje. Raheem Sterling je s podajo zaposlil Kevina de Bruynea, ki pa je sprožil preveč po sredini vrat, tako da je Kasper Schmeichel ustavil strel.

V 25. minuti je Riyiad Mahrez lepo preigraval na robu kazenskega prostora in z desne strani žogo poslal proti oddaljeni vratnici, žoga pa je le za las preletela gostujoči gol. Po le dveh minutah nadaljevanja je bilo nevarno pred vrati Leicestra, ko je Sterling na desni strani kazenskega prostora sprejel podajo Yaye Toureja in udaril v daljši kot, Schmeichel pa je bil dobro postavljen in je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Albrighton in Vardy neuspešna ob koncu prvega polčasa

V zaključku polčasa so domačini zapravili dve lepi priložnosti. Najprej je v 40. minuti Fuch prodrl po levi strani in podal v kazenski prostor, tam je na oddaljeno vratnico pritekel Marc Albrighton, a s šestih metrov zadel le stransko mrežo. Gostje si še niso dobro oddahnili, ko so se ponovno znašli pod pritiskom. Fernandinho si je privoščil napako na svoji polovici in izgubil žogo, do nje se je dokopal Ngolo Kante in jo nemudoma podal Jamieju Vardyju, angleški napadalec pa je nato grdo zgrešil s približno enajstih metrov. Prvi polčas se je tako končal brez golov, razmerje strelov je bilo 10:5 za goste.

Agüero iz bližine prek vrat

Sinjemodri so v drugem polčasu nemudoma napadli in si že v prvi minuti pripravili priložnost, ko je De Bruyne v kazenski prostor poslal uporaben predložek, a je Sergio Agüero sprožil prek vrat. V 54. minuti so bili na potezi domačini in izpeljali hiter protinapad, v katerem je z razdalje poskusil Ngolo Kante, njegov strel pa je zletel mimo desne vratnice.

Manchester City si je v 56. minuti priigral udarec iz kota, po katerem je v kazenskem prostoru najvišje skočil Nicolas Otamendi in udaril z glavo, vratar Schmeichel pa se je izkazal z dobro obrambo.

V 77. minuti je dobro posredoval tudi gostujoči vratar Joe Hart. Njegov soigralec Eliaquim Mangala je zakrivil prekršek na robu kazenskega prostora, prosti strel je izvedel Fuch in žogo poslal v desni zgornji kot, a mu je veselje preprečil Hart. Tekma se je končala z delitvijo točk.