Barcelonini rezervisti prekrižali načrte Bayerju, Chelsea in Arsenal napredovala

Bayer je na domačem igrišču igral neodločeno z Barcelono (1:1) in bo spomladi igral v evropski ligi.

09. december 2015 14.15
09. december 2015 19.10
SOCCER-CHAMPIONS-LEV-BAR/
M. Ž.
M. Ž.

Leverkusen - Nogometaši Bayerja so v zadnjem kolu lige prvakov igrali neodločeno z Barcelono (1:1), kar pomeni, da bodo Nemci spomladi igrali le v evropski ligi. Iz skupine E sta napredovala Barcelona in Roma.

Barcelona si je že pred dvobojem zagotovila prvo mesto v skupini, zato je trener Luis Enrique na igrišče poslal spremenjeno zasedbo. Izmed največjih zvezdnikov je bil prisoten le Lionel Messi, med odsotnimi pa so bili poškodovani Neymar, Luis Suarez, Gerard Pique, Daniel Alves in Sergio Busquets.

To je bila priložnost za Bayer, da si z ugodnim rezultatom pribori napredovanje, vendar neuspešno. Oslabljena Barcelona je povedla v 20. minuti prek Lionela Messija, za Bayer pa je v 23. minuti izenačil Javier Hernandez. Slovenski reprezentant Kevin Kampl je za Bayer igral vso tekmo.

Z današnjimi rezultati so lahko zadovoljni v Angliji, saj je Arsenal visoko zmagal proti Olympiakosu (3:0) in v skupini F osvojil drugo mesto, angleški prvak Chelsea pa je uspešno opravil s Portom (2:0) in osvojil prvo mesto v skupini G.

V skupini H je poleg Zenita napredoval še Gent, Valencia pa se bo morala zadovoljiti z evropsko ligo.

Žreb parov osmine finala bo v ponedeljek v Nyonu.

POTEK TEKME BAYER : BARCELONA

Prvi polčas

Nemški klub je za napredovanje potreboval pozitiven rezultat, zato je od prvega sodniškega žvižga krenil v napadu. Že v drugi minuti je kot prvi poskusil Hakan Calhanoglu, ki je z desne strani sprožil mimo daljše vratnice, isti igralec pa je v dvanajsti minuti izvedel še prosti strel z leve strani, a se je izkazal vratar Marc-Andre ter Stegen.

Barcelona si je prvo priložnost pripravila šele v šestnajsti minuti, ko je neuspešno poskusil Sandro Ramirez, le štiri minute kasneje pa je tudi prvič zadela. Akcijo je začel Ivan Rakitić in z globinsko podajo zaposlil Lionela Messija, ta je sam stekel pred vratarja Bernda Lena in ga brez težav zaobšel ter zadel za 1:0.

Bayer je izenačil le tri minute kasneje. Admir Mehmedi je prodrl po levi strani in podal v kazenski prostor, Hakan Calhanoglu je žogi nekoliko spremenil smer, tako da se je odbila na nogo Javierju Hernandezu, ta pa je neubranljivo zadel v levi kot.

Tekma se je nadaljevala v visokem ritmu. Katalonci so imeli že v 26. minuti novo priložnost za gol. Lionel Messi je sprejel podajo z leve strani in žogo poslal proti levemu kotu, vendar pa je bil za las nenatančen.

V 29. minuti je Kampl storil prekršek nad Sandrom Ramirezom in prejel rumeni karton, kar pomeni, da bo moral izpustiti naslednjo evropsko tekmo.

Domačini so v prvem polčasu zapretili še v 38. minuti, ko je Calhanoglu udaril z razdalje, a je njegov strel zletel po sredini vrat, tako da Ter Stegen ni imel težjega dela. Prvi polčas se je končal z rezultatom 1:1.

Drugi polčas

Drugi polčas se je začel brez sprememb na eni ali drugi strani. Začetno pobudo je imel Bayer, pri katerem je Kampl v 49. minuti začel obetavno akcijo in preigraval v kazenskem prostoru Barcelone, v nadaljevanju akcije je žogo dobil Calhanoglu, ki pa je z leve strani sprožil mimo oddaljene vratnice.

Razpoloženi Calhanoglu je bil v središču pozornosti tudi v 58. minuti, ko je s približno enajstih metrov poskušal premagati Ter Stegna, a je bil njegov strel premalo natančen, tako da je nemški vratar ukrotil žogo.

Le dve minuti kasneje je Karim Bellarabi sam stekel proti Ter Stegnu, ki pa se je izkazal z dobro obrambo in ostalo je pri izidu 1:1.

V 64. minuti je na svoj račun prišel tudi Kevin Kampl in sprožil z osemnajstih metrov, toda Marc-Andre ter Stegen je bil tudi tokrat dobro postavljen in je žogo odbil v kot.

Bayer je imel v zadnjih dvajsetih minutah žogo več v svojih nogah (51%), vendar pa ni uspel streti odpora Barcelone. Tekma se je končala z delitvijo točk (1:1), kar je pomenilo, da sta iz skupine E napredovala Barcelona in Roma.

Giroud popeljal Arsenal v osmino finala

Nogometaši Arsenala so bili pred današnjim gostovanjem pri Olympiakosu v težkem položaju, saj so morali nujno vknjižiti visoko zmago.

Varovanci Arsena Wengerja so zastavljeni cilj tudi dosegli, saj so na krilih trikratnega strelca Olivierja Girouda (na spodnji sliki) zmagali s 3:0. Francoski napadalec je najprej zadel v 29. minuti, dvajset minut kasneje je povišal na 2:0 in svoje moštvo popeljal na prag napredovanja, za konec pa v 67. minuti zadel še z bele točke.

V skupini F je prvo mesto osvojil Bayern, drugo Arsenal, tretje Olympiakos, ki bo sezono nadaljeval v evropski ligi, četrto pa zagrebški Dinamo.

Mourinho opravil z bivšimi za napredovanje Chelseaja

V osmini finala bo nastopil tudi angleški prvak Chelsea, ki je na domačem Stamford Bridgeu premagal Porto z 2:0.

Anglež in Portugalci so bili pred današnjo tekmo izenačeni po točkah in so potrebovali pozitiven rezultat, saj je na njun spodrsljaj čakal Dinamo iz Kijeva.

V Londonu so na koncu zmagali domačini, ki so povedli v 12. minuti z avtogolom Ivana Marcana, končni izid pa je v 52. minuti po podaji Edena Hazarda postavil Willian.

Chelsea je tako osvojil prvo mesto v skupini G, drugi je bil Dinamo, tretji Porto in četrti Maccabi iz Tel Aviva.