Liga prvakov: neustavljiva Barcelona se je znesla še nad Romo

Bayer Leverkusen je na tekmi 5. kola lige prvakov proti BATE Borisovu osvojil zgolj točko za neodločen izid 1:1.

24. november 2015 16.29
24. november 2015 17.00
SOCCER-CHAMPIONS-BBO-LEV/
Š. Ro.
Š. Ro.

Ljubljana - Skupinski del nogometne lige prvakov se počasi bliža koncu, tekme 5. kola so za marsikatero moštvo že odločilnega pomena v boju za prvo ali drugo mesto v skupini, ki vodi v nadaljnji izločilni del.

Vanj si je močno želel Bayer Leverkusen, za katerega igra tudi odlični slovenski reprezentant Kevin Kampl, a po tekmi proti BATE Borisovu v gosteh in neodločenem izidu 1:1 nanj še težko računa. Lekarnarji so potrebovali zmago, a jo zapravili že v drugi minuti srečanja z nesrečno prejetim zadetkom. V nadaljevanju so bili boljši tekmec, v drugem polčasu izenačili, toda gola za zmago ni bilo. Kampl je odigral celo tekmo in jo končal z rumenim kartonom.

V skupini E imajo pet točk, tako kot Roma, toda na zadnji tekmi jih čaka vroča Barcelona, ki seje strah in trepet med tekmeci. Napredovanje si je zagotovila že s točko Leverkusna, nato pa jo potrdila še z visoko zmago s 6:1 nad Rimljani. Tudi Belorusi, ki imajo na zadnjem mestu štiri točke, še upajo na napredovanje, čeprav na zadnji tekmi gostujejo pri Romi, ki pa so jo letos že premagali. Vsekakor pa so z nocojšnjo točko proti nemškemu prvoligašu lahko zelo zadovoljni.

Napaka Lena

Moštvo iz Leverkusna v ligi prvakov sicer že več kot eno leto ni okusilo zmage na tujem in tudi začetek tekme ni nakazoval, da bi bilo tokrat kaj drugače. Že v drugi minuti so namreč Nemci prejeli zadetek. Veliko napako si je privoščil vratar Bernd Leno. Ne preveč nevaren strel Mihajla Gordejčuka bi moral varno pospraviti v svoje dlani, a mu je žoga nesrečno zdrsela med nogama v gol. V nadaljevanju polčasa so se gostje trudili izenačiti, bili nevarnejši tekmec in sprožili osem strelov proti vratom, domači le dva. Najlepša priložnost za Bayer je prišla ob koncu polčasa, toda nevaren strel je Javierju Hernandezu ubranil vratar Sergej Černikov in si prislužil glasno nagrado domačega občinstva.

V drugem polčasu je Bayer še stopil na plin in intezivno prodiral proti vratom domačega moštva. V 49. minuti je imel lepo priložnost Karim Bellarabi, ki je poskusil z volejem po podaji Hernandeza, a je bil znova na mestu Černikov. Pet minut pozneje je poskusil še po samostojnem prodoru, a bil premalo natančen. Pritisk se je le obrestoval v 68. minuti, ko je Hakan Çalhanoğlu poslal visoko žogo na desno stran kazenskega prostora, Admir Mehmedi pa je žogo v mrežo pospravil z mojstrskim lobom. V zadnjih minutah sta se obe moštvi trudili še enkrat zadeti, a se morali zadovoljiti z delitvijo točk.

Nov šov Barcelone

Navijači na Nou Campu so Katalonce lahko nagradili za veliko zmago nad Real Madridom v sobotnem clasicu, za nameček pa dobili še atomski nogomet, v katerem je bil znova med junaki tudi Lionel Messi. Argentinec je hitro dokazal, da je poškodba preteklost. Izjemno motoviran je že v uvodnih minutah nekajkrat zagrozil vratarju Wojciechu Szczesnyju. A prvi ga je v 15. minuti premagal Luis Suarez, ki mu je žogo odlično podelil Dani Alves. Že tri minute pozneje je udaril tudi Messi, še pred koncem polčasa je za 3:0 poskrbel strelsko odlično razpoloženi Urugvajec.

Tudi v nadaljevanju je Barcin stroj neustavljivo mlel. V 56. minuti se je med strelce vpisal branilec Gerard Pique, potem ko mu je pred gol podal Messi, slednji pa se štiri minute pozneje veselil svojega drugega zadetka. Priložnost, da se pridruži strelski druščini je imel tudi Neymar, nad katerim je v 76. minuti Salih Uçan naredil prekršek za 11-metrovko. Brazilec je strel z bele točke izvedel sam, a mu ga je vratar Rome ubranil, odbitek pa je nato v mrežo pospravil Adriano.

Roma bi lahko častni zadetek dosegla že v 82. minuti, a je Edin Džeko zapravil enajstmetrovko. Napako je popravil v sodnikovem dodatku in zasluženi poraz, v katerem je bila Roma povsem brez moči, nekoliko ublažil - na 6:1.

Coman junak Bayerna

V skupini F je prepričljivo zmago vpisal tudi Arsenal, s 3:0 je premagal zagrebški Dinamo z goli Mesuta Özila v 29. ter Alexisa Sancheza v 33.in 69. minuti. Vseeno Londončani na lestvici še zaostajajo za Olympiakosom, ki se iz Münchna vrača z visokim porazom.

S 4:0 ga je odpravil Bayern, ki je sicer nalogo opravil že po 20 minutah, ko je po golih Douglasa Coste, Roberta Lewandowskega in Thomasa Müllerja vodil s 3:0. V 53. minuti so domači ostali brez Holgerja Badstuberja, ki je dobil rdeči karton, vendar pa je končni izid v 70. minuti zasluženo dosegel odlični Francoz Kingsley Coman, ki je bil tudi podajalec pri drugem golu. Po zadetku je obležal na tleh, saj je vanj z rokami trčil vratar Roberto, a ga ni huje poškodoval.

Zagrebčani so tako že ostali brez možnosti za osmino finala, Bayern je na vrhu z 12 točkami, o drugem mestu pa bo odločal medsebojni dvoboj med Olympiakosom in Arsenalom.

Chelsea se pobira

Presentljiv poraz je doma doživel Porto, španskemu vratarju Ikerju Casillasu je kijevski Dinamo zabil kar dva gola. Prvega je z 11 metrov dosegel Andrej Jarmolenko, ukrajinski reprezentant, ki je povzročal veliko težav slovenski vrsti, drugega pa Derlis Gonzalez v 64. minuti.

Boljše čase je napovedal Chelsea. Moštvo Joseja Mourinha je na gostovanju pri Maccabiju zmagalo s kar 4:0. Izraelci so že pred tem izgubili vse možnosti za nadaljevanje tekmovanja, tokrat pa pospremili šov Londončanov, za katere so zadeli Gary Cahill, Willian, Oscar in Kurt Zouma, ki je na igrišču zamenjal poškodovanega Johna Terryja. A je imel Chelsea velik del tekme prednost igralca več, Tal Ben Haim je bil pri domačih izključen v 41. minuti.

Chelsea ima tako kot Porto na vrhu deset točk, Dinamo pa osem, a ima vseeno še priložnost za napredovanje. Na zadnji tekmi skupinskega dela bo namreč doma gostil Maccabi, Chelsea pa Porto.

Zenit brez praske

V St. Peterburgu je bila na sporedu tekma med Zenitom in Valencio, zmagali so domači z 2:0 in tako le še potrdili prvo mesto v skupini H. Zasluženo, saj je rusko moštvo po petih tekmah brez poraza, tokrat sta za zmago proti Špancem zadela Oleg Šatov v 15. minuti in Artem Dzjuba v 74.

Valencia in Gent v tej skupini nadaljujeta boj za drugo mesto. Belgijsko moštvo si je na gostovanju v Lyonu, kjer je moralo zaradi strogih varnostnih ukrepov in terorističnih groženj igrati pred podpore navijače, v zadnjem trenutku zagotovilo zmago z 2:1. Domači so v 7. minuti povedli po golu Jordana Ferrija, Gent je zenačil v 32. prek Danijela Miličevića. Francozi so bili v drugem polačsu nevarnejši, Belgijci pa srečnejši: zmagoviti gol je v peti minuti sodnikovega dodatka zabil Kalifa Coulibaly.