Liga prvakov: napredovanje si je zagotovil še Real, katastrofa Dinama

V četrtem kolu je Bayern München ugnal Napoli s 3:2, Real Madrid je bil boljši od Lyona (2:0), Ajax je ponižal Dinamo (4:0).

02. november 2011 16.06
02. november 2011 18.14
D. O., Delo.si

Ljubljana -  V četrtem kolu prestižne lige prvakov so si napredovanje v osmino finala zagotovili nogometaši Reala iz Madrida, ki so na gostovanju pri Lyonu slavili s 2:0. Na drugem dvoboju v skupini D je Ajax s kar 4:0 ponižal Dinamo iz Zagreba, ki v ligi prvakov sploh še uspel zatresti mreže nasprotnika.

Do zmage so prišlu tudi nogometaši Bayerna (3:2) , a so morali zanjo trepetati vse do zadnjega sodnikovega žvižga, saj se je Napoli boril do zadnje minuti. Pri Bavarcih je blestel Mario Gomez, ki je dosegel hat-trick in popeljal nemško ekipo do vodstva z 3:0, nato pa so se prebudili gosti iz Italije. Najprej je v 45. minuti na 3:1 znižal branilec Federico Fernandez, ki se je med strelce vpisal še v 79. minuti, a je Napoliju za popoln preobrat zmanjkalo časa.

Manchester City je zlahka opravil z zdesetkanim Villarrealom (3:0), ki je zaradi številnih poškodb igral praktično z rezervno ekipo. Romunski Otelul Galati, za katerega igra tudi slovenski nogometaš Nejc Skubic (ni stopil na zelenico) je moral priznati premoč Manchester Unitedu, Inter pa je zabeležil še tretjo zaporedno zmago v LP.