Liga prvakov: v skupinskem delu nova obračuna Milana in Barcelone

V Monaku je potekal žreb skupinskega dela lige prvakov, ki se bo začel 17. septembra.

29. avgust 2013 19.56
FBL-EUR-C1-TROPHY-DRAW

Monako - Predstavniki Evropske nogometne zveze so danes opravili žreb skupinskega dela lige prvakov, ki se bo začel 17. septembra.

Branilec naslova Bayern bo igral v skupini D, v kateri so še CSKA, Manchester City in Viktoria Plzen, ki je bila v zadnjem kolu kvalifikacij boljša od Maribora. Zelo zanimivo bo v skupini B, kjer so se znašli Real, Juventus, Galatasaray in København.

Žreb v Monaku je določil, da bosta v skupini H skupaj igrala Milan in Barcelona. Italijanski in španski predstavnik sta bila v isti skupini že v sezoni 2011/12, pomerila pa se bosta še 14. oziroma 15. v ligi prvakov, kar bo nov rekord tekmovanja. Edini novinec v ligi prvakov, dunajska Austria, je bila uvrščena v skupino G, skupaj s Portom, Atleticom in Zenitom.

Finale bo 25. maja v Lizboni.

Ribery igralec leta v Evropi

V Monaku so podelili tudi nagrado za najboljšega nogometaša leta v Evropi. Nagrado si je prislužil Francoz Franck Ribery, ki si je z Bayernom priboril zgodovinski trojček. Bavarci so bili uspešni v ligi prvakov ter v domačem prvenstvu in pokalu, kar ni uspelo še nobenemu nemškemu moštvu.

»Ta večer je res poseben zame. Vedno je lepo, ko osvojiš nagrado. Zahvaljujem se Bayernovemu vodstvu, soigralcem, navijačem. Minula sezona je bila res izjemna za Bayern, pričakovali smo jo zelo dolgo. Zaslužili smo si to zmago v ligi prvakov,« je povedal Ribery.

Zanj je glasovalo 36 izmed 53 novinarjev, Lionel Messi (Barcelona) je prejel 14 glasov, Cristiano Ronaldo (Real) pa 3.