Londonski derbi brez zmagovalca, poraza Uniteda in Cityja

Mestna rivala Tottenham in Chelsea sta se v šestem kolu državnega prvenstva razšla z neodločenim izidom 1:1.

28. september 2013 20.58
FBL-ENG-PR-ASTON VILLA-MAN CITY

London - Osrednji dvoboj šestega kola angleškega prvenstva med Tottenhamom in Chelseajem se je končal z neodločenim izidom 1:1, brez točk pa sta presenetljivo ostala oba kluba iz Manchestra.

Londonski štadion White Hart Lane je gostil dvoboj mestnih tekmecev Tottenhama in Chelseaja, ki ju vodita nekdanja sodelavca Andre Villas-Boas oziroma Jose Mourinho.

Gostitelji, ki so letos za rekordno vsoto denarja prodali zvezdnika Garetha Bala in dodobro okrepili svoje vrste, so povedli v 19. minuti. Španec Roberto Soldado je na robu kazenskega prostora žogo prepustil Islandcu Gylfiju Sigurdssonu, ta je z malo sreče preigral branilca Johna Terryja, nato pa premagal še vratarja Petra Čecha. V zaključku prvega polčasa sta si obe ekipi priigrali po eno priložnost, pri Tottenhamu je Paulinho z desne strani zadel zunanji del vratnice, pri Chelseaju pa je Oscar meril naravnost v vratarja Huga Llorisa.

Drugi polčas so bolje začeli gostje, vendar sta bila Oscar in Fernando Torres premalo natančna, da bi rezultat izenačila. To se nogometašem Chelseaja ni maščevalo, saj so v 65. minuti vendarle dosegli gol. Rezervist Juan Mata je s prostega strela podal v kazenski prostor, kjer se je najbolje znašel branilec John Terry in z glavo zadel za 1:1.

Chelsea je v zaključku tekme ostal brez Fernanda Torresa, ki si je v 81. minuti prislužil drugi rumeni karton, vendar domačini niso izkoristili številčne premoči. Končni izid tekme je bil 1:1.

WBA premagal United

Branilec naslova Manchester United je v šestem kolu gostil West Bromwich Albion in presenetljivo izgubil z 1:2, kar je bil za »rdeče vrage« že tretji poraz v sezoni, ki jih je potisnil na 12. mesto prvenstvene lestvice.

Domači so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, vendar niso uspeli izkoristiti svoje premoči. Mehičan Javier Hernandez je bil dvakrat neuspešen po podajah Luisa Nanija, svoj strel pa je zapravil tudi Anderson.

Gostje so njihovo neučinkovitost kaznovali v 54. minuti, ko je zadel Morgan Amalfitano, vendar je bilo njihovo veselje kratkotrajno, saj je po treh minutah nadaljevanja izenačil Wayne Rooney. Preostanek tekme je minil v znamenju West Bromwicha, ki mu je zmago v 67. minuti tekme zagotovil Saido Berahino.

Villa močnejša od Cityja

Danes je bil neuspešen tudi Unitedov mestni tekmec City, ki je v gosteh moral priznati premoč Aston Villi (2:3). Tako sta oba kluba iz Manchestra vknjižila prvenstvena poraza na isti dan, kar se je zgodilo prvič po 13. septembru 2008.

Nogometaši Cityja so od prve minute tekme krenili napad in nizali priložnost za priložnostjo, povedli pa so v 45. minuti z golom Yaye Toureja. Domači so izid izenačili v šesti minuti drugega polčasa, ko je vratarja Joa Harta premagal Karim El Ahmadi. Nizozemski vezist je gol dosegel iz nedovoljenega položaja, vendar so sodniki to spregledali.

Favorizirani gostje iz Manchestra za novo vodstvo potrebovali le pet minut, potem ko je Edin Džeko z glavo izkoristil podajo Samirja Nasrija. Aston Villi se je tudi tokrat uspelo vrniti v igro, tekmo pa je odločila z goloma med 73. in 75. minuto. Prvega je iz prostega strela dosegel Leandro Bacuna, drugega pa Andreas Weimann, ki je izkoristil napako nasprotnikove obrambe. To je bil šele tretji strel domačinov v okvir vrat Manchester Cityja, vendar so vsi končali v mreži za zmago s 3:2.