Barcelona - Sinočnji sramoten poraz nogometašev Barcelone v prvem dvoboju osmine finala lige prvakov na gostovanju pri PSG na pariškem Parku princev s kar 0:4 je bil šele sedmi klubski v sezoni (po lanskem 30. juliju) oziroma drugi v tem koledarskem letu, katalonski velikan je moral pred tem zadnjič na kolena 5. januarja v dvoboju španskega pokala z Athleticom Bilbaom (1:2), ki pa ni pustil posledic. Sinočnja klofuta jih zagotovo bo, saj je četi trenerja Luisa Enriqueja močno priprla vrata med osem najboljših moštev stare celine. Ob takšnem razpletu bi se prvič po sezoni 2006/07 zgodilo, da Barcelona ne bi videla četrtfinala lige prvakov.
Sinočnji poraz je repriza tistega iz lanskega 6. avgusta, ko je katalonski gigant prav tako z 0:4 pokleknil pred Liverpoolom, vendar na pripravljalnem turnirju in v nekoliko prevetreni postavi, denimo brez argentinskega virtuoza Lionela Messija. Med evropsko klubsko elito je Barcelona za več kot dva zadetka nazadnje izgubila 1. maja 2013, ko je morala v povratni tekmi polfinala doma priznati premoč poznejšemu šampionu Bayernu (0:3). V prvem obračunu teden dni prej je bavarski kolektiv zmagal še izdatneje 4:0, odtlej si Barça tako hude zaušnice med elito ni privoščila več. Do sinoči! PSG je postal šesti klub, ki je doslej španskemu velikanu zabil štiri zadetke.
Po sramotnem porazu Luis Enrique sinoči ni mogel brzdati živcev, svojo jezo pa je usmeril na enega od katalonskih televizijskih novinarjev, ki je trenerja povprašal, zakaj ni po ponesrečenem prvem polčasu ničesar spremenil. »Ne vem, ali si dobro spremljal tekmo, kajti spremenili smo marsikaj, začenši s postavitvijo. Poskusili smo Messija potisniti globlje in bolje pokrivati tekmece. Brez težav prevzamem odgovornost za poraz, krivcev ne išči drugje. Želim pa, da se do mene obnašaš enako tudi, ko bo razplet drugačen, in me imaš za 'krivca' tudi tedaj, ko bomo zmagali,« se je razburjal Enrique.
In v mirnejšem tonu podal realno oceno dvoboja: »Nasprotnik je na igrišču prevladoval, si pripravil več priložnosti, nevarneje napadal, bolje igral. Rezultat je pravi odraz videnega na igrišču. Tako bolečega poraza seveda nismo pričakovali kljub zavedanju o nesporni moči PSG. Vedeli smo, da se tekmec lahko kosa z nami, a smo nad razpletom šokirani. Puške še nismo vrgli v koruzo, teoretično še nismo izpadli, upanje umre zadnje, jasno pa nam je, kako zahtevna naloga nas čaka.« Temu pritrjuje tudi zgodovina, v izločilnih bojih lige prvakov se namreč še nobenemu kolektivu ni posrečilo izničiti zaostanka štirih zadetkov iz prvega dvoboja.













