Madridčani z drugo zmago na sedmo prvenstveno mesto

Nogometaši Reala so v petem kolu državnega prvenstva z 2:0 premagali Rayo Vallecano.

24. september 2012 23.25

Madrid - Španski nogometni moštvi Rayo Vallecano in Real Madrid sta drevi odigrala tekmo petega kola, ki bi morala biti izpeljana že včeraj, a je bila zaradi prerezanih električnih kablov prestavljena na danes. Aktualni prvaki, igralci Reala, so upravičili vlogo favorita in zmagali z 2:0.

Gostje so povedli v 13. minuti, ko je Cristiano Ronaldo začel akcijo na levi strani igrišča, podal Angelu Di Marii, ta pa je žogo podaljšal do Karima Benzemaja, ki mu ni bilo težko zadeti iz neposredne bližine. Nogometaši Raya so imeli v 31. minuti odlično priložnost za izenačenje, vendar je Casillas ubranil strel Lassa, tako da je ostalo pri minimalnem vodstvu Reala.

Varovanci Joseja Mourinha so v 59. minuti še drugič premagali gostujočega vratarja Rubena - znova je bil uspešen Benzema - vendar so sodniki zaradi domnevnega nedovoljenega položaja gol razveljavili. To Madridčanov ni zmedlo, saj so v 70. minuti svoje vodstvo vendarle podvojili. Cristiano Ronaldo je naprej izsilil najstrožjo kazen, nato pa z bele točke neubranljivo zadel za 2:0.

Aktualni španski prvaki so z drugo prvenstveno zmago napredovali na sedmo mesto (7 točk), za vodilno Barcelono, ki je s težavami premagala Granado, pa zaostajajo za osem točk.

Real in Barcelona, ki sta v zadnjih letih zaznamovala boj za naslov španskega prvaka, bosta prvi medsebojni ligaški obračun odigrala sedmega oktobra na stadionu Camp Nou v Barceloni.