Barcelonin argentinski nogometni virtuoz Lionel Messi si je v dvoboju z Almerio natrgal desno stegensko mišico.

29. september 2013 18.33
Spain Soccer La Liga
J. P., Delo.si

Barcelona – Argentinski nogometni virtuoz Lionel Messi bo z igrišč odsoten dva do tri tedne. Zdravniški pregled je namreč pokazal, da si je Barcelonin zvezdnik v španskem prvoligaškem dvoboju z Almerio natrgal desno stegensko mišico. Messi je sicer v 21. minuti prvi zatresel mrežo Almerie (za končni izid 2:0 je v drugem polčasu poskrbel Adriano), nato pa moral že v 29. minuti z igrišča. Kot so sporočili iz kluba, gre za podobno poškodbo, kot je nogometaša mučila že konec prejšnje sezone.

Messi je sicer včeraj Barceloni pomagal do novega klubskega rekorda, saj ni katalonski gigant pred tem še nikdar sezone začel s sedmimi zaporednimi zmagami. Poškodba pa je vrgla senco tudi na Argentinčev osebni podvig, saj se je z golom proti Almerii na večni lestvici strelcev španskega prvoligaškega tekmovanja na petem mestu izenačil s Cesarjem Rodriguezom, oba sta zmogla po 223 golov. Pred Messijem so zdaj le še Telmo Zarra z 251 goli, Hugo Sanchez (234), Raul Gonzalez (228) in Alfredo di Stefano (227).