Mladi nogometaši s točko proti Rusiji

Slovenska nogometna reprezentanca do 19 let je v prvem kolu kvalifikacij za EP 2013 proti Rusiji iztržila točko (0:0).

10. oktober 2012 19.03

Slovenska Bistrica - Poleg članske nogometne reprezentance, ki se bo v petek srečala s Ciprom, te dni nastopajo tudi člani reprezentance do 19 let, ki jih vodi Primož Gliha. Njegovi varovanci so danes na prvi tekmi kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu 2013 osvojili točko proti Rusiji (0:0).

V prvem polčasu so bili boljši Rusi, ki so več streljali, imeli kar nekaj obetavnih akcij, blizu vodstva pa so bili v 45. minuti, ko je po strelu Romana Zobnina z glavo žoga zadela prečko. V drugem polčasu pa so boljši vtis pustili izbranci Primoža Glihe, imeli nekaj priložnosti, dve lepši pa Andraž Šporar, a mu ne v 63., ko je slabo streljal povsem sam z roba kazenskega prostora, ne v 72. minuti ni uspelo zabiti vodilnega zadetka, prav tako pa ne Juretu Balkovcu, ki je s 16 metrov v sodniškem dodatku meril malce mimo gola. Tekma se je tako končala z začetnim izidom 0:0, kar ustreza Švedski, ki je v drugi tekmi kvalifikacijske skupine 10 s 3:1 premagala Wales.

Slovenci bodo drugo tekmo kvalifikacij igrali v ponedeljek, ko bo njihov nasprotnik Švedska.