Mladi Slovenci na Bonifiki ugnali Srbe

Slovenska reprezentanca do 21 let je v kvalifikacijah za EP 2017 v Kopru premagala Srbijo z 2:0.

17. november 2015 16.15
17. november 2015 17.25

Koper - Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na šesti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2017 na Bonifiki premagala Srbijo z 2:0.

Za Slovence je bila to četrta zmaga v kvalifikacijah, s katero so se povzpeli na drugo mesto (12). Na vrhu je Italija, ki ima ob 13 točkah še tekmo manj, tretja pa Srbija (10) z dvema tekmama manj.

Gledalci v prvem polčasu niso videli golov. Več priložnosti so imeli Srbi, ki so sprožili osem strelov (Slovenija 5) in izvedli tudi kot več od gostiteljev (2:1), a je ostalo pri začetnih 0:0.

V drugem polčasu je prva zapretila Slovenija in povedla v 61. minuti. Miha Zajc je izvedel kot z desne strani, žoga je zadela srbskega napadalca Ivana Šaponjića in se odbila naravnost k Andražu Šporarju, ki je iz obrata mojstrsko premagal vratarja Stefana Čupića.

Srbija je imela le dve minuti kasneje priložnost za izenečenje, a je Grega Sorčan dobro posredoval ob strelu Sergeja Milinkovića Savića.

Slovenski selektor Primož Gliha je v 65. minuti na igrišče poslal Dina Hotića, kar se je izkazalo za odlično potezo. Prav Hotić je v 83. minuti sprejel globinsko podajo Domna Črnigoja in z leve strani povišal na 2:0. To je bil tudi končni rezultat tekme.

Slovenija bo kvalifikacije nadaljevala 28. marca prihodnje leto, ko bo njen nasprotnik Irska.