V Ajdovščini do pričakovane zmage nad Andoro

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na predzadnji tekmi kvalifikacij za EP 2015 premagala Andoro s 5:0 (1:0).

03. september 2014 22.00
Nogomet med Slovenijo in Hrvaško do 21 let v Kopru 5. marca 2014
Š. Ro., Delo.si, STA

Ajdovščina − Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na predzadnji tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2015 v Ajdovščini premagala Andoro s 5:0 (1:0).

Začasni selektor mlade slovenske izbrane vrste Robert Englaro, ki je nasledil Tomaža Kavčiča, je v Ajdovščini na predzadnjem obračunu kvalifikacij prišel do pričakovanih treh točk. Te sicer mladim Slovencem ne pomagajo kaj prida, saj sta si iz skupine 2 napredovanje že zagotovili Danska in Rusija. Slovenija se je utrdila na tretjem mestu v skupini, zadnji obračun pa jo čaka v ponedeljek v Estoniji, kjer bo svoje prve točke v kvalifikacijah za Euro 2016 iskala tudi članska vrsta pod vodstvom Srečka Katanca.

Slovenci so pričakovano povedli v 18. minuti, ko je po podaji Mitje Lotriča zadel Haris Vučkić. Tudi v nadaljevanju je bila domača vrsta občutno boljši tekmec, v prvem polčasu je še dvakrat zatresla okvir vrat, in sicer prek Erika Janže v 39. in Vučkića v 45. minuti. Tik pred koncem polčasa so gosti ostali še brez Carlosa Gomesa, ki je zaradi prekrška nad Rudijem Požegom Vancašem dobil rdeči karton.

Prav Požeg Vancaš pa je bil podajalec pri drugem slovenskem zadetku, ki ga je dosegel Elvis Bratanović. V 60. minuti je slovensko zmago potrdil Petar Stojanović, piko na i visoki zmagi pa je v 82. minuti postavil Lotrič, ki je nato zadel še za »petardo« v 88. minuti.

Slovenija - Andora 5:0 (1:0)

Mestni stadion, gledalcev 400, sodniki: Saar, Koiv in Mutli (vsi Estonija).

Strelci: 1:0 Vučkić (18.), 2:0 Bratanović (55.), 3:0 Stojanović (60.), 4:0 Lotrič (82.), 5:0 Lotrič (88.).

Slovenija: Jug, Janža (od 82. Balkovec), Mitrović, Krajnc, Stojanović, Požeg Vancaš (od 70. Majer), Vučkić, Benedičič (od 61. Kapun), Vrhovec, Bratanović, Lotrič.

Andora: J. Rodriguez, San Nicolas, E. Rodriguez (od 64. Ferreira), Prat (od 54. Bueno), Alves (od 78. Crespo), Rubio, X. Vieira, Ferre, Bertran, Triquell, Gomes.

Rumena kartona: Mitrović; X. Vieira.

Rdeči karton: Gomes (45.).