Ljubljana – Manchester City je zabil štiri gole, Barcelona in Atletico Madrid po pet, Bayern tri, Paris St. Germain šest. In Manchester United? Enega samega in ničvrednega. Za Joseja Mourinha in moštvo z Old Trafforda se je po tretjem zaporednem porazu, drugem ligaškem, začel boj za preživetje.
Medtem ko Unitedovi tekmeci njegove ravni igrajo kot naviti, zabijajo gole kot za stavo in se poigravajo s tekmeci, je Mourinhev United po zmagovalnem štartu v sezono že »v leru«. City je bil boljši v mestnem derbiju, Feyenoord v evropski ligi, včeraj je Portugalčeve in vražje rane zasolil še Watford. Etienne Capoue (34), Juan Zuniga (83), Troy Deeney (90) so premagali Španca v Unitedovih vratih Davida De Geo. Vražji najstnik, 18-letni Marcus Rashford, je bil v 63. minuti edini strelec v zvezdniškem moštvu in edini s pozitivno oceno.
»Bil je najboljši, a ni igral ene od svojih najboljših tekem,« je učinek najmlajšega med gostujočo enajsterico ocenil bivši zvezdnik Manchester Uniteda Paul Scholes. Toda zdajšnji televizijski komentator je po pohvalah za Rashforda sprožil plaz kritik. Ni varčeval z ostrino. »Posamezniki so bili slabi in površni. Žogo so nenehno izgubljali. Kakovost igre z žogo je bila obupna.«
Scholesove kritike so bile posredno usmerjene v Mourinha, za katerega je dejal, da še ni našel ravnovesja med igro in sposobnostjo igralcev. »Ni kohezije,« je ocenil Scholes, pogrešal je plejmejkerja, ki bi povezal igro in ne le razbijal tekmečeve linije. »United potrebuje več kot le igralca za onemogočanje igre,« je ošvrknil Mourinha, ker vztraja v zvezni vrsti pri Maročanu Marouaneju Fellainiju, namesto da bi aktiviral Michaela Carricka. »Zdaj, ko je očitno prekrižal Bastiana Schweinsteigerja,« je še dodal.
Watford je prvič po 30 letih premagal Manchester United, Mourinho je prvič izgubil tri zaporedne tekme po letu 2002. Kljub udarcem pod pas se je branil v svojem vzvišenem slogu. »Prvi poraz je prinesel negativizem in z njim se nekateri igralci še ne znajo kosati,« je enega od razlogov za slab niz našel Portugalec, za poraz v tekmi pa je, kot zna le on, analitično našel dodatne razloge.
»Samo na enega lahko vplivam, na prvega. Preveč je bilo posamičnih in moštvenih napak. V tem moramo napredovati in to je v naših nogah. Drugi je sodnik, njegovih napak ne morem nadzirati. Tretji razlog za poraz je sreča. Nismo je imeli, bili smo boljši v porazu,« ni mogel iz svoje kože trener, ki ga še ni zajela panika, a se zdi, da izgublja tla pod nogami. Edino, kar deluje v Unitedu v najmočnejšem ligaškem tekmovanju na svetu, je trenerjev vedno naoljen jezik.













