Nogometaši Mure v gosteh zlomili odpor Aluminija, zmagali tudi Celjani

V Kidričevem po dolgih treh mesecih vendarle odprli 26. krog 1. SNL, boleč poraz gostiteljev.

05. junij 2020 18.50
05. junij 2020 23.14
Nogometaši Aluminija so doživeli boleč poraz proti igralcem Mure. FOTO: Roman Šipić
Ljubljana – Slovenski ljubitelji nogometa so vendarle dočakali nadaljevanje državnega prvenstva, ki so ga zaradi pandemije novega koronavirusa prekinili pred tremi meseci. V Kidričevem so se pomembne zmage pred praznimi tribunami veselili igralci Mure.

»Črno-beli« so z goli Amadeja Maroše (19.), Kaija Cipota (75.) in Matica Maruška (83.) v uvodni tekmi 26. kola s 3:1 (1:0) v gosteh strli odpor igralcev Aluminija, za katere je edini zadetek dosegel Tilen Pečnik (55.). Domači nogometaši so sicer od 74. minute igrali brez pordečelega Ivana Kontka.
Aluminij : Mura 1:3 (0:1)
Športni park v Kidričevem, sodnik Damir Skomina (Koper).
Strelci: 0:1 – Maroša (Šušnjara, 19), 1:1 – Pečnik (Vrbanec, 55), 1:2 – Cipot (Maruško, 75), 1:3 – Maruško (83).
Aluminij: Kovačić, Pantalon, Kontek, Ploj, Pečnik (od 69. Horvat), Jakšić, Šaka (od 77. Petek), Čermak (od 86. Flakus-Bosilj), Matjašič, Vrbanec (od 78. Muminović), Živković.
Mura: Obradović, Šturm, Maruško, Gorenc, Kous, Horvat (od 90. Brkić), Kouter, Cipot (od 86. Mandić), Bobičanec (od 87. Žižek), Šušnjara (od 82. Karničnik), Maroša.
Rdeči karton: Kontek (73); streli: 6:14; na vrata: 1:8; posest žoge v %: 49:51; koti: 7:4; prekrški: 16:12.

V drugem današnjem dvoboju so drugouvrščeni Celjani proti igralcem zadnjeuvrščenega velenjskega Rudarja upravičili vlogo favoritov, izkoristili prednost domačega terena in zmagali z 2:0 (0:0). Gostitelje je v 47. minuti popeljal v vodstvo Luka Kerin, končni izid pa je šest minut pred koncem tekme postavil Mitja Lotrič.

Celjani so se tako vodilni Olimpiji, ki bo jutri (18.00) gostovala pri Taboru v Sežani, približali na vsega dve točki zaostanka, istočasno so varovanci Dušana Kosića pobegnili tretjeuvrščenemu Aluminiju za tri točke.
Celje : Rudar Velenje 2:0 (0:0)
Arena Z'dežele, sodniki Asmir Sagrković.
Strelca: 1:0 – Kerin (47.), 2:0 – Lotrič (83.)
Celje: Rozman, Marandici, Ćalušić, Stojinović, Kadušić (od 76. Brecl), Zaletel, Novak (od 75. Plantak), Lotrič, Kerin (od 90. Kljun), Božić (od 90. Koritnik), Vizinger (od 81. Pungaršek).
Rudar: Radan, Pušaver, Džinić, Kašnik, Krefl, Črnčič (od 54. Filipović), Ćosić, Trifković (od 70. Koprivnik), Jovanović (od 51. Lelić), Radić, Kuzmanović.