Negativen je bil samo rezultat

Anketa: Dve točki sta izgubljeni, a Slovenija ima posameznike, moštvo in koncept

Objavljeno
06. september 2016 11.08
FBL-WC-2018-LTU-SVN
Gorazd Nejedly
Gorazd Nejedly
Ljubljana - Slovenska nogometna reprezentanca je v nedeljo začela kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2018 in na gostovanju v Litvi osvojila točko. Slovenski nogometni strokovnjaki, ki so sodelovali v Delovi anketi, so dosežek varovancev Srečka Katanca označili za neuspeh, vendar pa verjamejo, da reprezentanca premore dovolj kakovostnih igralcev, da bo rezultatsko krivuljo hitro obrnila navzgor.

Brane Oblak, bivši selektor: »Anglija in Slovaška sta najboljši v tej skupini in zaradi tega bi Slovenija tako rekoč morala premagati Litvo. Drugi polčas je bil veliko boljši. Na vsak način se ni tako preprosto vrniti iz izgubljenega položaja in po zaostanku z 0:2, pa četudi proti tako slabi reprezentanci, kot je bila Litva. Tudi boljši bi se krepko utrudili. Po tem, kar je uprizorila v drugem polčasu, lahko ocenim, da je Slovenija kljub vsemu na dobri poti, saj ima močno moštvo in ima koncept.«

Bojan Prašnikar, bivši selektor: »Deset mesecev se je vedelo, s kom se bo igralo, zato je bila priprava za tekmo slaba in prvi polčas slab. Drugi je bil boljši, ker so bile spremembe in ker je Litovcem zmanjkalo moči. Izid je celo ugoden, če ne bi bilo gola, bi se zdaj pogovarjali o čem drugem kot o možnostih za naprej. V skupini treh kakovostnih razredov je Slovenija izgubila dve točki. Proti Litvi in Malti bo vsako izgubljeno točko težko nadomestiti. Neodločen izid z Anglijo bo premalo.«

Sašo Udovič, bivši reprezentant: »Proti tekmecem, kot je Litva, je treba zabiti gol, dva. Prvi polčas res ni bil najboljši, so pa tekmeci veliko tekli in bili taktično dobro postavljeni. Večja težava je, ker Litva proti našim tekmecem v boju za SP ne bo osvajala točk. Drugi polčas je bil zelo dober. Bistveno pa je, da morajo ključni igralci prevzeti odgovornost in narediti razliko. Josip Iličić je bil v drugem polčasu mož zasuka, druga stvar je, da so bili Litovci že povsem izčrpani.«

Milenko Ačimović, bivši reprezentant: »Kritike si zaslužijo predvsem igralci. Za tekmece, kot je Litva, selektorja ne potrebuješ, še posebej ne ta reprezentanca, ki premore ogromno posamične kakovosti in tudi moštveno, kar je potrdil zasuk. Na igrišču je bilo šest, sedem nogometašev, ki morajo odločiti, zabila pa sta Boštjan Cesar in Rene Krhin. Igralci so zapravili nekaj kredita za naslednje tekme. Verjamem, da bodo proti Slovaški veliko boljši. Tedaj bo pomemben selektor.«

Novica Nikčević, trener: »Takšne tekme seveda niso redke in se zgodijo. Škoda je, ker je bila Slovenija za dva kakovostna razreda boljša in zato je takšen razplet boleč. Zmanjkalo je tudi športne sreče. Prejela je dva gola, čeprav je bila v igri krepko močnejša. Še zdaleč ni nič izgubljenega, Slovaško je treba premagati, zakaj ne tudi Anglije, ki bo prišla sproščena po dveh zmagah. Za idealen oktobrski scenariji ima Slovenija kakovost tako v posameznikih kot v moštvu.«

Jernej Javornik, trener: »Očitno je bila težava umetna trava. Kevin Kampl je ni vajen, za igralce, ki so imeli operirane križne vezi, kot sta jih Robert Berić in Bojan Jokić, pa je takšno igrišče 'strup'. To povem iz lastnih izkušenj. Druga težava sta bila lahko prejeta gola, toda z Josipom Iličičem je bila igra Slovenija boljša, čeprav tudi brez njega ni bila tako slaba. Iz psihološkega zornega kota je bila vrnitev po zaostanku z 0:2 odlična. Ta reprezentanca ima velike potenciale in možnosti.«

Damir Pekić, trener: »Negativen je bil samo rezultat. Ta je lahko mišljen kot kritika, ampak igra je bila na precej visoki ravni. Če bi prvi gol zabili še prej, sem prepričan, da bi igralci lahko izpeljali popoln zasuk. Selektorjeve odločitve so stvar tudi njegove dnevne forme. Na primer, da bi Petar Stojanović lahko igral namesto Nejca Skubica. Zdaj ima selektor širino petnajstih igralcev, ki jih lahko menjava. Sicer pa nimam strahu pred tem, da ne bi mogli biti še boljši. «

Aleksandar Radosavljević, trener: »Proti reprezentancam takšne kakovostne ravni je treba zmagovati v gosteh in doma. Prepričan sem, da bo z zmago proti Slovaški ta spodrsljaj z Litvo hitro pozabljen. Litva je zadela iz dveh strelov. Se zgodi, kadar je tekmec premočan in Slovenija je bila. Pojavil se je odprt prostor, ki so ga tekmeci izkoristili. Slovenska igra je bila premočna in je prinesla veliko priložnosti. Manjkala je konkretnejša igra v prvem polčasu in tudi hitrejša žoga.«