Ljubljana - Aktualni slovenski prvak Olimpija je poskrbel za drugo okrepitev v zimskem prestopnem roku. Po Makedoncu Danielu Avramovskemu se jim je pridružil še Romun Alexandru Cretu, ki je podpisal triinpolletno pogodbo.
Gre za 24-letnega vezista, ki po potrebi lahko zaigra tudi na položaju osrednjega branilca. Svojo člansko kariero je začel leta 2010 pri romunskem prvoligašu CSM Politechnica Iasi, kateri je ostal zvest do letos.
»Uvodni vtisi ob prihodu v Ljubljano so več kot pozitivni. Prispel sem v klub z bogato tradicijo in izjemnimi navijači, ki znajo pričarati pravo nogometno vzdušje. Z Olimpijo želim ubraniti naslov državnega prvaka in kasneje čim uspešneje predstavljati naš klub v evropskih kvalifikacijah. V slovenski prestolnici želim pustiti globok pečat in, če bo kot posledica dobrih iger v prihodnosti prišla na moj naslov kakšna zanimiva ponudba, bi se želel preizkusiti v eni od močnejših evropskih lig,« je ob podpisu pogodbe povedal Cretu.
Športni direktor Olimpije Ranko Stojić je dodal: »Ni skrivnost, da smo Alexandruja spremljali že dalj časa. Osebno sem se večkrat uspel prepričati v njegove nogometne odlike - v prvi vrsti ga krasijo hitrost, kar je precej nenavadno za tako visokoraslega nogometaša, agresivnost in odlična igra z glavo. Splošno gledano gre za profil igralca, ki smo ga iskali vse od uvodnega dne, ko sem prišel v klub. Verjemite, da bo kmalu potrdil moje besede in postal zelo pomembna okrepitev za Olimpijo.«
Olimpija je jesenski del državnega prvenstva končala na drugem mestu, z enakim točkovnim izkupičkom kot prvouvrščeni Maribor.
Alvir se iz Domžal seli v Prago
Kadrovska sprememba se je zgodila tudi v Domžalah, ki so hrvaškega vezista Marka Alvirja prodale praški Slavii.
22-letni Hrvat se je Domžalam pridružil v sezoni 2015/16, skupaj je odigral 20 prvenstvenih tekem in dosegel 8 golov.
»Odškodnina je poslovna skrivnost, smo pa v klubu z dogovorom zadovoljni. Znesek je primerljiv s poletnim prestopom Kenana Horića v turški Antalyaspor. Dogovorili pa smo za precej višje bonuse za uspešnost in tudi za lep odstotek od nadaljnje prodaje,« je o prestopu povedal športni direktor Domžal Matej Oražem.













