Oplast brez napredovanja

Oplast iz Kobarida je turnir lige prvakov v Novi Gorici končal s porazom proti Interju (2:6) in ostal brez napredovanja.

05. oktober 2014 21.55

Nova Gorica - Nogometno moštvo Oplast Kobarid je na tretji tekmi turnirja v Novi Gorici izgubilo proti Interju z 2:6 in tako sklenilo nastope v najelitnejšem evropskem tekmovanju.

Gostitelji so se prvih šest minut dobro zoperstavili favoriziranim tekmecem, nato pa je njihove napore izničil avtogol Anžeta Široka. Inter je prevzel pobudo in v 15. minuti podvojil vodstvo prek Maria Rivillosa, le 38 sekund kasneje pa je bil uspešen še Borja. Oplast je izid znižal v 18. minuti z golom Janija Ručne.

Domača ekipa se je v 28. minuti z golom Široka približala Špancem, a so ti odgovorili z goloma Rivillosa v 37. in 38. minuti, končni izid pa je po 21 sekundah nadaljevanja postavil Ricardinho.

»Upal sem, da bo boljše. Imeli smo tudi smolo, a s tekmo proti Špancem smo lahko zadovoljni. Prav tako z zmago proti Nizozemcem, žal pa smo se prepočasi prilagodili na Ukrajince. To nas je stalo napredovanja!,« je po tekmi povedal trener Oplasta Saša Leban.

Iz skupine sta napredovala Inter in Lokomotiv Harkov.