Palermo odpustil Sannina, zmagovita vrnitev Handanovića

Italijanski nogometni prvoligaš Palermo bo odslej nastopal pod vodstvom Giana Piera Gasperinija.

16. september 2012 19.50

Palermo  - Iz italijanskega nogometnega prvoligaša Palerma so danes sporočili, da so po treh kolih državnega prvenstva odpustili trenerja Giuseppeja Sannina, ki ga bo nadomestil Gian Piero Gasperini.

Moštvo, v katerem igrata tudi slovenska reprezentanta Josip Iličić in Jasmin Kurtić, je v dosednjem delu lige osvojili le eno točko, kar jih uvršča na osemnajsto mesto.

Čeprav so nogometaši Palerma edino točko osvojili prav v zadnjem kolu proti Cagliariju (1:1), pa je Gasperini, ki je moštvo prevzel junija in podpisal dvoletno pogodbo, moral oditi.

To pa ni prva slaba izkušnja italijanskega trenerja, ki je lansko poletje postal trener milanskega Interja, a klub nato zapustil že po treh mesecih oziroma treh tekmah, na katerih je skupaj osvojil vsega točko.

Handanović debitiral z zmago

Slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović se je po operaciji desnega kolena danes vrnil v vrste Interja in pri zmagi nad Torinom ohranil svojo mrežo nedotaknjeno (2:0).

Gostje so povedli v 13. minuti prek Diega Milita, ki je z razdalje premagal vratarja Jeana-Francoisa Gilleta. Nato so imeli svoje priložnosti tudi domači, a se je z dvema ključnima obrambama izkazal Handanović, ki je v 60. in 63. minuti pri minimalnem vodstvu ubranil strela Rolanda Bianchija. Dvome o zmagovalcu je nato v 83. minuti z drugim golom gostov razrešil Antonio Cassano.