S porazom v Minsku konec za slovenske nogometašice

Na zadnji tekmi kvalifikacij za nastop na EP 2017 je slovenska ženska reprezentanca izgubila z Belorusijo z 0:2.

Objavljeno
20. september 2016 21.36
*acr* NOGOMETAŠICE - ONA
Š. Ro.
Š. Ro.

Minsk - Slovenska ženska nogometna reprezentanca je s porazom končala kvalifikacije za evropsko prvenstvo leta 2017. Brez upanja za preboj na glavni turnir je bila še pred zadnjo tekmo v Minsku, kjer pa so varovanke selektorja Damirja Roba izgubile še proti Belorusiji z 0:1.

Za domačinke je v polno dvakrat zadela Julija Slesarčik, prvič je bila uspešna v 38., drugič pa v 84. minuti. Slovenke so bile na igrišču enakovredne, a jih je pokopala neučinkovitost, saj so zamudile kar nekaj lepih priložnosti.

Kljub porazu so zadržale tretje mesto na razpredelnici, čeprav so se Belorusinje z njimi izenačile po točkah. Obe reprezentanci jih imata devet, a je Slovenija prvo medsebojno tekmo dobila s 3:0. Nastop na evropskem prvenstvu sta si v skupini zagotovili Islandija in Škotska.

Za Slovenijo so v Minsku začele Sonja Čevnik, Manja Rogan, Lucija Kos, Anisa Rola, Kristina Erman, Mateja Zver, Manja Benak, ki je v 88. minuti prejela rdeč karton, Lara Prašnikar, Barbara Kralj, Urška Žganec in Tjaša Tibaut. V drugem polčasu so priložnost dobile še Kaja Eržen, Lara Ivanuša in Špela Kolbl.

EP bo julija in avgusta 2017 gostila Nizozemska.

Kvalifikacije za EP 2017, skupina 1:

Belorusija - Slovenija 2:0 (1:0)

Lestvica:
1. Islandija 7 7 0 0 33:0 21
2. Škotska 7 6 0 1 28:6 18
3. Slovenija 8 3 0 5 21:19 9
4. Belorusija 8 3 0 5 10:20 9
5. Makedonija 8 0 0 8 4:51 0