Pokal Slovenije: Olimpija do visoke zmage v Fazaneriji

V drugem kolu pokalnega tekmovanju so nogometaši Olimpije v gosteh ugnali Muro s 3:0, Dravinja je presenetila Domžale.

19. september 2012 17.02
19. september 2012 17.09
D. O., Delo.si

Ljubljana - V drugem kolu pokalnega tekmovanja so za največje presenečenje poskrbeli nogometaši Dravinje, ki so na domači zelenici ugnali Domžale z 2:1 in se prebili v nadaljevanju turnirja. Junak tekme je bil Tadej Kotnik, ki je zabil oba gola za Dravinjo.

Presenečenja pa ni bilo v Fazaneriji, kjer je Olimpija prišla do visoke zmage nad Muro, ki je pred približno 800 domačimi navijači klonila s 3:0. V prvem polčasu sta si obe ekipi priigrali le redke polpriložnosti. V nadaljevanju se je igra razživela in v 57. minuti, ko so gosti izvajali prosti strel, je Damjan Trifkovič meril v desni zgornji kot, vratar Filip Drakovič je žogo odbil v prečnik, v gneči pa se je najbolje znašel Trifkovič in iz bližine zadel domačo mrežom piše STA.

Na 2:0 za Olimpijo je povišal Nikola Nikezić osem minut pred koncem, potem ko je preusmeril žogo v mrežo po prodoru Bobana Jovića po desni strani. V izdihljajih srečanja je Olimpija dosegla še tretji zadetek, strelec pa je bil Jović iz enajstmetrovke.

Celjani so prav tako s 3:0 slavili zmago nad Brdi. Precej več težav je imel kranjski Triglav, ki je odpor Odrancev zlomil šele po odigranem podaljšku (2:0). Dvoboj prvoligašev med novincem Aluminijem in Rudarjem pa je postregel s pravo dramo, saj smo zmagovalca dobili šele po izvajanju enajstmetrovk, pri katerih so bili bolj zbrani igralci iz Kidričevega.