Poraza mladih nogometašev in nogometašic

Slovenski nogometaši (U17) so v kvalifikacijah za EP izgubili proti Škotski, nogometašice (U19) pa prosti Poljski.

23. september 2013 20.11
tre*ZOGE

Slovenska Bistrica - Slovenska nogometna reprezentanca do 17 let je kvalifiacije za nastop na evropskem prvenstvu 2014 začela s porazom proti Poljski (1:3).

Vse tri gole škotske reprezentance je dosegel napadalec Craig Wighton, ki je najprej v 40. minuti zadel z bele točke, nato pa je bil uspešen še v 42. in 71. minuti. Edini gol za Slovenijo je prispeval Luka Šušnjara.

Na preostali tekmi kvalifikacijske skupine 4 sta se Madžarska in Wales razšla z neodločenim izidom 5:5. Madžari so ob polčasu vodili s tremi goli razlike (4:1), vendar so si Valižani na koncu izborili točko.

Slovenija bo kvalifikacije nadaljevala 28. septembra proti Madžarski v Bakovcih, tri dni kasneje pa še z Walesom v Slovenski Bistrici.

Poraz nogometašic proti Poljski

Beltinci - Slovenska ženska nogometna reprezentanca do 19 let je v drugi tekmi kvalifikacijske skupine 7 za nastop na evropskem prvenstvu 2014 danes v Beltincih izgubila s Poljsko z 0:4 (0:1).

Za Poljsko je trikrat zadela Ewa Pajor, preostali gol je dosegla kapetanka Slovenija Lucija Kos, ki je v 83. minuti zadela v lastno mrežo.

Na današnjem drugem srečanju te skupine je Italija v Odrancih premagala Albanijo s 4:0.

Rezultata prvega kola kvalifikacij skupine 4 (moški, U17)

Škotska - Slovenija 3:1 (1:0)

(Wighton 40./11-m, 42., 71.; Šušnjara 53.)

Madžarska - Wales 5:5 (4:1)

(Sallai 19., Damasdi 26., 31., Hursan 38., Pavkovics 52.; Morrell 12./11-m; Harries 50., James 59., Wilson 62., Evans 80.)