Rasistični četverici grozi zapor

Štirje nogometni navijači Chelseaja so v Parizu z vlaka nasilno izrinili temnopoltega moškega in vzklikali rasistične parole.

Objavljeno
04. januar 2017 09.45
FRANCE-BRITAIN-FBL-TRIAL
J. P.
J. P.

Pariz - Četverica navijačev angleškega nogometnega velikana Chelseaja, ki je pred slabima dvema letoma na pariški podzemni železnici zrežirala rasističen incident (v njej je tudi nekdanji policist), se bo morala za neprimerno obnašanje najverjetneje kesati za zapahi. V Parizu so namreč včeraj proti njej sprožili sodni postopek, po tamkajšnjem zakoniku pa ji grozi do sedem let zapora in 100.000 evrov globe za vsakega prekrškarja. Vsi štirje storilci, prvi dan obravnave sta se sicer na sodišču znašla zgolj dva, so se izrekli za nedolžne, trojici pa so medtem že prepovedali vstop na nogometne štadione na Otoku.

Predlanskega februarja so ob gostovanju Chelseaja v ligi prvakov pri PSG štirje navijači londonskega kluba, stari od 22 do 52 let, na metroju iz vagona na postaji nasilno izrinili temnopoltega moškega, ki se je želel vkrcati, ob tem pa kričali »Mi smo rasisti in to nam je všeč«. Dogajanje je ovekovečil njihov navijaški kolega, posnetek pa je kmalu našel pot do medijev, prvi ga je objavil britanski tabloid Guardian. Tožilstvo ima v rokah tudi posnetke nadzornih kamer na postaji Richelieu-Drouot, ki potrjujejo dogajanje, kot ga je posnel navijač na vlaku.