Sedem golov v mreži Liverpoola, šest Man. Uniteda

Je Mourinho zabil zadnji žebelj v krsto naslednika Solskjærja? Aston Villa prerešetala rezervista Adriana. Prvi poraz Leicester Cityja. Everton sam na vrhu.

04. oktober 2020 22.09
04. oktober 2020 22.16
Jürgen Klopp ni mogel verjeti, kaj se dogaja na igrišču. FOTO: Laurence Griffiths/Reuters
J. H., STA
J. H., STA
London - Kar s 6:1 je Tottenham na Old Traffordu premagal bledi Manchester United, pri katerem se stolček trenerja Ole Gunnarja Solskjærja vse bolj trese. Moštvo iz Londona je povsem nadiralo rdeče vrage, rdeči karton je zaradi nešportnega vedenja že v prvem polčasu prejel Anthony Martial.

Še bolj grozovit večer je imel angleški prvak Liverpool, ki je kar z 2:7 izgubil pri Aston Villi. Rezervni vratar Adrian (Alisson Becker je poškodovan) je bil krivec pri prvem golu, pri drugih pa je imel večinoma smolo, saj so se žoga odbijale od branilcev v mrežo. Oba zadetka za rdeče je dosegel Mohamed Salah.

Pri moštvu iz Birminghama je že v prvem polčasu hat-trick dosegel Ollie Watkins, izjemen je bil na prvi tekmi za Villo bivši član Evertona Ross Barkley. Liverpool je nazadnje sedem golov prejel leta 1963! Za trenerja Jürgena Kloppa reprezentančni premor prihaja ob pravem času, po njem čakata Liverpool tekmi z Manchester Unitedom in Evertonom.

United pri treh točkah

Tottenham se je pred tem znesel nad Manchester Unitedom. Za moštvo nekdanjega trenerja Manchester Uniteda Joseja Mourinha sta po dva gola dosegla Harry Kane in Heung-Min Son. United ima po treh tekmah samo tri točke.

image
Ollie Watkins je že v prvem polčasu dosegel tri gole za Aston Villo. FOTO: Rui Vieira/AFP

Gostje, ki bi glede na priložnosti lahko zmagali še z višjo razliko, so si zmago zagotovili že v prvem polčasu, dobili so ga 4:1. Od nastanka premier lige se je prvič zgodilo, da je United na Old Traffordu v prvem polčasu prejel štiri gole. Tekma se je sicer za domače začela sanjsko. Že v prvi minuti je Davinson Sanchez v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Martiala, enajstmetrovko je v vodstvo spremenil Bruno Fernandes.

Odločen odgovor Tottenhama

A gosti so hitro odgovorili in že v sedmi minuti vodili. Najprej je v polno zadel Tanguy Ndombele, nato pa še Son. Odločilni trenutek pa se je zgodil v 28. minuti, ko je Martial v prerivanju v kazenskem prostoru udaril Erika Lamelo in si prislužil rdeč karton.

Številčno premoč so gosti izkoristili že nekaj sekund pozneje. Po poigravanju domače obrambe je žogo prestregel Kane, isti igralec je v nadaljevanju akcije tudi izkoristil podajo Sona. Slednji je še v prvem delu dosegel svoj drugi gol, Kane pa je drugega dosegel v drugem polčasu iz enajstmetrovke. Vmes se je med strelce vpisal še Serge Aurier.

Prvi poraz v sezoni je presenetljivo doživel Leicester City, ki je pred tem v gosteh premagal Manchester City, danes pa doma z 0:3 klonil proti West Hamu. Na lestvici vodi Everton, ki ima 12 točk.

image
Harry Kane je nasilil soli na rano Manchester Uniteda. FOTO:  Oli Scarff/Reuters

West Ham si je v prejšnji sezoni v zadnjem trenutku zagotovil obstanek, tudi novega prvenstva ni dobro začel, a po dveh porazih je našel ritem, v prejšnjem krogu je s 4:0 premagal Wolverhampton, zdaj pa je bil prepričljivo boljši še od Leicestra. Zanesljivo zmago so jim zagotovili goli Michaila Antonia, Pabla Fornalsa in Jarroda Bowena.

Arsenal do treh točk

Nove tri točke je zabeležil Arsenal, zdaj je pri devetih, toliko, kot jih ima tudi Leicester. Potem ko sta v 61. in 64. minuti v polno zadela Bukayo Saka in Nicolas Pepe, je bilo videti, da bo njegova zmaga zanesljiva, toda gosti Davida McGoldricka so v 84. minuti zaostanek zmanjšali. Tako so morali domači, ki na domačem igrišču proti Sheffieldu Unitedu zadnjič izgubili leta 1971, trepetati za zmago vse do konca.

Wolverhampton je z 1:0 premagal Fulham, strelec edinega gola je bil Pedro Neto v 56. minuti, Southampton pa je bil z 2:0 boljši od West Bromwich Albiona, med strelce sta se vpisala Moussa Djenepo in Oriol Romeu.