Škotska v šoku: Celtic ni na ravni lige prvakov, izločil ga je boljši Maribor

Trener Ronny Deila je po porazu z Mariborom priznal, da si Celtic tokrat ni zaslužil uvrstitve v ligo prvakov.

Objavljeno
27. avgust 2014 10.55
SOCCER-CHAMPIONS/
Š. Ro., Delo.si
Š. Ro., Delo.si

Glasgow − Na Škotskem v zadnjih dneh niso resno računali, da bi lahko Celticu uvrstitev v ligo prvakov preprečil Maribor, Štajerce pa so mnogi označili za razred slabše nasprotnike od varšavske Legie, ki je škotski klub sicer premagala s 6:1, a izpadla zaradi kazni Evropske nogometne zveze. Šok v Glasgowu je bil po vijoličastem zmagoslavju toliko večji, a po tekmi so se na Škotskem večinoma strinjali, da so zasluženo ostali brez napredovanja.

Čeprav je imel Celtic z golom v gosteh močno psihološko prednost, je ni znal izkoristiti, manjkalo mu je idej, medtem pa so gostje imeli nekaj lepih priložnosti in bi lahko vodili še pred koncem prvega polčasa, so se strinjali škotski mediji. Mariborčanom se je njihova izzivalnost izplačala 15 minut pred koncem, ko je Marcos Tavares ugnal vratarja Craiga Gordona. »Virgil van Dijk bi jih lahko v zadnjih sekundah ohranil pri življenju, a tokrat si napredovanja niso zaslužili,« so zapisali pri Daily Recordu.

»Mislim, da smo bili že boljši kot proti Legii, a očitno to še ni dovolj za raven lige prvakov,« je po tekmi dejal trener škotskega kluba Ronny Deila, ki za zdaj še ni prepričal navijačev kultnega kluba. »Ko imaš dve takšni priložnosti in ju ne izkoristiš, ni opravičila. Dobili smo to, kar smo si zaslužili. Moramo biti iskreni. Nismo bili dovolj dobri in nismo si zaslužili lige prvakov,« je priznal Norvežan. »Seveda smo zelo razočarani, toda zdaj moramo začeti delati na tem, da bomo ponovno zreli za to raven tekmovanja.«

Nogometaše je po tekmi pred Celtic Parkom pričakalo nekaj jeznih navijačev. »Razumem, da so navijači jezni. Toda vse, kar lahko storim, je, da obljubim, da bomo v prihodnosti trdo delali, da bomo prihodnje leto v drugačnem položaju,« je dejal Deila, ki se bo zdaj s škotskim klubom poskušal čim višje prebiti v evropski ligi.

Po tekmi je menda v slačilnici škotske ekipe vladala smrtna tišina. »Nismo mogli verjeti. Bilo je težko. Ko je nasprotnik proti golu sprožil nekaj strelov, smo začutili pritisk s tribun,« je povedal Callum McGregor, ki je poskrbel za zadetek na prvi tekmi v Mariboru. Toda ta jim ni pomagal do napredovanja.

Škotska javnost je bila po tekmi kajpak precej nezadovoljna. »Nervozen in slaboten je bil Celtic izgubljen, že preden so Mariborčani zadeli s svojim rekorderjem Marcosom Tavaresem,« so še zapisali pri časniku iz Glasgowa in poudarili, da se je ekipi v primerjavi s tekmo v Sloveniji zgodil očiten padec, ki pa ga, zlasti ker je imela tudi bučno pomoč na tribunah, ni znal pojasniti nihče.