Šov Luisa Suareza, Argentinci razočarali z remijem

V južnoameriških kvalifikacijah za SP 2014 je Urugvaj s 4:0 premagal Čile, Argentina in Bolivija sta se razšli z izidom 1:1.

12. november 2011 08.03
12. november 2011 08.41

Buenos Aires - Čeprav so se želeli z zmago zavihteti na vrh kvalifikacijske skupine za uvrstitev na SP 2014, so nogometaši Argentine z neodločenim izidom (1:1) proti Boliviji znova poskrbeli za negodovanje navijačev. Bolivija je zvezdniško zasedbo z Lionelom Messijem na čelu presenetila, ko je na štadionu Monumental povedla z golom Marcela Martinsa. »Gavči« so sicer izenačili štiri minute pozneje, ko je bil uspešen napadalec Napolija Ezequiel Lavezzi, a bili vseeno razočarani, da niso osvojili vseh treh točk.

»Razočaran sem, saj smo imeli priložnost, a nam je enostavno manjkalo sreče. Zdaj nujno potrebujemo zmago,« je po tekmi povedal Messi. Argentinsko moštvo, ki je nazadnje razočaralo s porazom proti Venezueli, bo nove tri točke iskalo proti Kolumbiji v torek.

Suarez sam pokopal Čile

Na vodilnem mestu v skupini južnoameriških kvalifikacij pa so se utrdili zmagovalci zadnjega južnoameriškega pokala, Urugvajci. Slednji so znova navdušili domačo javnost, junak tekme in zmage s 4:0 nad Čilom pa je bil napadalec Luis Suarez. Nogometaš Liverpoola je namreč dosegel vse štiri zadetke. Svoj strelski pohod je začel v 42. minuti, nadaljeval pa ga je še v 45., 63. in 68. minuti.

»Po takšni tekmi bi najraje planil v solze, od navdušenja me boli trebuh. A najpomembneje je, da smo zmagali,« je po tekmi povedal Suarez, ki je skupaj zbral že 16 golov za Urugvaj. Šest več jih je doslej vpisal še en zvezdnik Diego Forlan, ki pa je tokrat zaradi poškodbe tekmo izpustil.

Čilenci so zaradi disciplinskih ukrepov, ki jih je nedavno sprejel selektor in iz ekipe izključil pet igralcev, igrali oslabljeni, poškodoval se je tudi njihov največji up Alexis Sanchez, novo priložnost pa bodo imeli v torek proti Paragvaju. Urugvaj bo v Rimu odigral prijateljsko tekmo z Italijo.

Paragvaj je doma ugnal Ekvador z 2:1, za gostitelje sta zadela Cristian Riveros in Dario Veron, Kolumbija in Venezuela pa sta se razšli z 1:1, čeprav je domače zgodaj v prvem polčasu v vodstvo popeljal Fredy Guarin s svojim značilnim močnim udarcem od daleč.

Na SP se bodo po 16 krogih uvrstile prve štiri ekipe, peta pa bo šla v dodatne kvalifikacije.