Španci in Angleži že pozabili zaušnico z mundiala

Za zmago Anglije nad Švico v slovenski skupini E z dvema goloma najzaslužnejši Danny Welbeck. Agim Ibraimi v polno.

09. september 2014 01.43
FBL-EURO-2016-SUI-ENG
J. P., Delo.si

Ljubljana - Španci in Angleži so že pozabili na spodrsljaja z letošnjega nogometnega svetovnega prvenstva v Braziliji in so kvalifikacije za euro 2016 v Franciji začeli zmagovito. Lažjo pot je imela Španija, ki je že po 17 minutah vodila z 2:0 proti Makedoniji, naposled pa jo ugnala s 5:1. Častni gol za poražence je prispeval član »vijoličastih« iz Maribora Agim Ibraimi, medtem ko se je pri domačih že v krstnem nastopu v majici z državnim grbom med strelce vpisal Valenciin napadalec Paco Alcacer, ki je nedavno dopolnil šele 21 let.

Nekoliko težja, a precej slajša pa je bila v »slovenski« skupini E zmaga Angležev na vročem gostovanju v Švici z 2:0. Domače moštvo je imelo več žogo v svojih nogah, sploh v drugem polčasu (61 %), potem ko je Otočane v 59. minuti v vodstvo popeljal Danny Welbeck. Švicarji so v končnici jurišali na tekmečeva vrata, a pustili kup lukenj v obrambi, kar je še enkrat izkoristil Welbeck in v 90. minuti s še drugim golom potopil švicarsko barko.