Stoke City poglobil krizo rdečih vragov, Leicester poražen na Anfieldu

Manchester United je v 18. kolu državnega prvenstva izgubil na gostovanju pri Stoke Cityju z 0:2. Leicester in Arsenal brez točk.

26. december 2015 13.58
26. december 2015 17.01
SOCCER-ENGLAND-CHE-WAT/
M. Ž.
M. Ž.

Stoke-on-Trent - Nogometaši Manchester Uniteda so v 18. kolu angleškega prvenstva, na t. i. Boxing day, prikazali novo slabo predstavo in na gostovanju pri Stoke Cityju izgubili z 0:2. Vodilni Leicester je izgubil proti Liverpoolu (0:1), a ostal na prvem mestu, ker je bil Arsenal neuspešen proti Southamptonu (0:4).

Rdeči vragi so danes nujno potrebovali dobro predstavo, saj se njihovemu trenerju Louisu van Gaalu zaradi slabih rezultatov pošteno maje stolček. Nizozemec je po gostovanju na štadionu Britannia še bližje odhodu, saj so njegovi varovanci izgubili četrto zaporedno tekmo v vseh tekmovanjih, United pa je brez zmage že na sedmih zaporednih tekmah, kar se mu je nazadnje pripetilo leta 1990.

Stoke City je prvi gol dosegel v 19. minuti. Takrat je Memphis Depay slabo posredoval na desni strani kazenskega prostora in želel z glavo podati vratarju Davidu de Gei, to pa je storil tako slabo, da je žogo prestregel Glen Johnson in podal do Bojana Krkića, ki je žogo potisnil v mrežo.

Gostitelji so le sedem minut kasneje podvojili vodstvo, ko je Marko Arnautović z roba kazenskega prostora sprožil močan strel in premagal nemočnega De Geo (v spodnjem videu).

Arnautović je imel v 36. minuti novo lepo priložnost za gol, ko je sprejel globinsko podajo Krkića in sam stekel proti vratom Uniteda, a žogo poslal mimo leve vratnice.

Trener Uniteda Louis van Gaal je ob polčasu izkoristil prvo menjavo in namesto Memphisa Depaya na igrišče poslal Waynea Rooneyja. Ta poteza ni prinesla spremembe, saj so rdeči vragi še naprej jalovo napadali.

Najlepšo priložnost je v 64. minuti zapravil Marouane Fellaini, ki je s približno desetih metrov meril v levi kot, veselje pa mu je preprečil vratar Jack Butland. Domači čuvaj mreže se je do konca tekme izkazal še dvakrat, v 85. minuti je ustavil strel Anthonyja Martiala, v 91. minuti pa poskus Juana Mate. Tekma se je končala z zmago Stoke Cityja z 2:0.

Leicester praznih rok na Anfieldu

Vodilni Leicester je gostoval pri Liverpoolu in izgubil z 0:1. Edini gol na tekmi je v 63. minuti dosegel domači rezervist Christian Benteke, ki je izkoristil podajo Roberta Firmina z leve strani in premagal Kasperja Schmeichla.

Nogometaši Leicestra bodo morali hitro pozabiti na ta poraz, saj jih v torek čaka nova težka tekma, njihov nasprotnik bo Manchester City.

Southampton odčital lekcijo Arsenalu

Leicester kljub porazu ostaja na prvem mestu, saj je bil poražen tudi njegov najbližji zasledovalec Arsenal. Topničarji so gostovali pri Southamptonu in izgubili s kar 0:4.

Southampton je prvi polčas dobil z 1:0, potem ko je v 19. minuti z razdalje mojstrsko zadel Cuco Martina, nato pa je v drugem polčasu nadigral Londončane. Na 2:0 je v 55. minuti povišal Shane Long, v 69. minuti je zadel Jose Fonte, za končnih 4:0 pa je s svojim drugim golom poskrbel Fonte.