Strelske vaje Interja (VIDEO)

V drugem kolu »serie A« Inter reprezentančnega vratarja Samirja Handanovića s 7:0 odpihnil Sassuolo.

14. september 2014 20.11
APTOPIX Italy Soccer Serie A
J. P., Delo.si

Milano - Vratar slovenske nogometne reprezentance Samir Handanović ostaja tudi po drugem kolu italijanskega prvoligaškega tekmovanja nepremagan. Potem ko se je njegov Inter uvodoma razšel brez zmagovalca in brez golov s Torinom, so »Sarma« in soigralci tokrat pred domačimi navijači do vrha napolnili mrežo Sassuola in se veselili izdatne zmage s kar 7:0. Končni razplet je že v četrti minuti nakazal Mauro Icardi s prvim od svojih treh golov, dvakrat je tekmečevega čuvaja mreže Andreo Consiglija ukanil Pablo Osvaldo, po enkrat pa Mateo Kovačić in Fredy Guarin. Gostje so obračun končali z desetimi možmi na igrišču, saj je moral v 60. minuti zavoljo rdečega kartona predčasno pod prho Domenico Berardi. O popolni premoči Interja zgovorno priča tudi statistika: razmerje strelov na gol je bilo kar 10:3, kotov 6:1, zmagovalci - Rene Krhin je obsedel na klopi - pa so imeli žogo kar 61-odstotno v svoji posesti.

Po dveh kolih ostajata neporažena le še Juventus in Roma, ki sta tokrat nov komplet točk vknjižila proti Udineseju in Empoliju, pridruži se jima lahko še Milan, če bo v večernem dvoboju na gostovanju odpravil Parmo. Še slovenski izkupiček: Josip Iličić je v dvoboju Fiorentine z Genoo (brez golov) na igrišče pritekel v 70. minuti namesto Khoumaja Babacarja, medtem ko je novinec Jasmin Kurtić grel rezervno klop. Uspešnejša je bila naša trojica pri Chievu, ki je v gosteh z golom Maxija Lopeza odpravil Napoli, pri katerem je Gonzalo Higuain zamudil lepo priložnost z bele točke. Boštjan Cesar je igral celo tekmo, Valter Birsa do 69. minute, Dejan Lazarević pa še tri minute več. Cesena je izgubila na gostovanju pri Laziu (0:3), Luka Krajnc ni zaigral.