Sturridge odločil derbi na Anfieldu

Nogometaši Liverpoola so v tretjem kolu državnega prvenstva z 1:0 premagli Manchester United.

01. september 2013 19.10
SOCCER-ENGLAND/

Liverpool - Sloviti štadion Anfield je gostil derbi tretjega kola angleškega prvenstva, na katerem je domači Liverpool z 1:0 premagal branilca naslova Manchester United.

Nogometaši Liverpoola so s tem dosegli še tretjo zaporedno prvenstveno zmago in s stoodstotnim izkupičkom zasedajo prvo mesto na lestvici, pri čemer so vse tri tekme dobili z izidom 1:0.

Tudi na Anfieldu je bil mož odločitve angleški napadalec Daniel Sturridge, edini strelec Liverpoola v tej sezoni, ki se je v četrti minuti odlično znašel pred vrati Manchester Uniteda in z glavo dosegel odločilni gol na tekmi.

Gostje iz Manchestra ni bili brez priložnosti. Prvo je imel Danny Welbeck v 14. minuti, vendar je žogo na golovi črti odbil Glen Johnson. V drugem polčasu je David Moyes ob zaostanku v igro poslal Luisa Nanija in Javierja Hernandeza. Prvi je v 77. minuti sprožil močan strel, vendar je bil vratar Simon Mignolet dobro postavljen, deset minut kasneje pa je svojo priložnost zapravil tudi Robin van Persie, ki je z desne strani žogo poslal mimo leve vratnice domačega gola. Liverpoolčasi so se ubranili v zaključnih minutah in na štadionu Anfield se je začelo razgledati glasno petje himne »You'll Never Walk Alone«.

Poškodba Rooneyja na treningu

»Rdeči vragi« so na gostovanju igrali brez poškodovanega angleškega reprezentanta Wayna Rooneyja. Ta jo je skupil na treningu, ko je nesrečno trčil s Philom Jonesom, zaradi česar je na čelu potreboval tudi nekaj šivov. Kot je pred tekmo dejal njegov trener David Moyes, Rooney zaradi te poškodbe ne bo mogel nastopiti na prihajajočih kvalifikacijskih tekmah Anglije proti Moldaviji in Ukrajini.

Topničarji slavili na mestnem derbiju

Londonski Tottenham, ki je v tem prestopnem roku za okrepitve zapravil kar 125,6 milijona evrov, je gostoval pri mestnem tekmecu Arsenalu.

Gostje so si od tekme obetali veliko, zadovoljiti pa so se morali s porazom z 0:1, za katerega je v 23. minuti tekme poskrbel Francoz Olivier Giroud. Arsenal se je s to zmago povzpel na četrto mesto (6 točk), Tottenham je z enakim izkupičkom na šestem mestu.