Švicarji vodili s 4:1, a trepetali za točko z Islandci

V kvalifikacijski skupini E, v kateri igra tudi Slovenija, so gledalci videli točo golov v Švici in rutinirano zmago Norveške.

07. september 2013 01.19
SOCCER-WORLD/
J. P., Delo.si

Ljubljana - Tudi po sedmem dvoboju kvalifikacijske skupine E za nastop na nogometnem svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Braziliji ostajajo v čvrstem vodstvu Švicarji, ki še naprej ne poznajo poraza. So si pa danes privoščili hud spodrsljaj v domačem dvoboju z Islandijo, saj so po vodstvu s 4:1 komaj obdržali vsaj točko. Izenačujoči gol za skandinavskega malčka - in svojega tretjega na tekmi, švicarsko mrežo je načel že v 3. minuti - je v prvi minuti sodnikovega podaljška prispeval Johann Gudmundsson. Švicarji so bili podjetnejši v prvem polčasu, ko so med 15. in 30. minuto kar trikrat zadeli, ko je v 54. minuti enajstmetrovko izkoristil še Blerim Dzemaili in popeljal gostitelje v vodstvo s 4:1, so navijači že odpirali šampanjce. Toda prezgodaj ...

Norvežani so pričakovano odpravili prihodnjega slovenskega tekmeca Ciper in ga še bolj prikovali na rep razpredelnice skupine E. Že razmerje v strelih, 16:3, dokazuje popolno premoč skandinavske zasedbe, ki je - zanimivo - izvajala kar 16 (!) kotov, iz enega od njih je Tarik Elyonoussi tudi zadel prvi gol, gostje niti enega. V drugo je bil za Norvežane uspešen Joshua King, ki je le dve minuti pred tem stopil na igrišče kot zamenjava za strelca uvodnega zadetka.

REZULTATI SKUPINE E

Norveška : Ciper 2:0 (1:0; Elyounoussi 43., King 66.)

Slovenija : Albanija 1:0 (1:0; Kampl 19.)

Švica : Islandija 4:4 (3:1; Lichsteiner 15., 30., Schär 27., Dzemaili 54.; Gudmundsson 3., 68., 90+1., Sigthorsson 56.)