Tekma Triglava in Celja brez zadetkov

V zaostali tekmi 20. kroga prve slovenske nogometne lige sta se Triglav in Celje razšla brez zadetkov (0:0). Igro so sicer narekovali gostitelji, ki pa vseeno niso uspeli zatresti mreže Celjanov.

27. februar 2011 18.36
Š. Ro, delo.si
Kranj - Na zadnji tekmi prvega spomladanskega kroga sta se pomerili ekipi, ki sta bili do sobotne zmage Primorja na lestvici v ozadju in sosedi. V nekoliko boljšem položaju so le bili domači nogometaši, saj so imeli na osmem mestu dve točki več od Celjanov. Ti so sicer že imeli za sabo prvi nastop v letu 2011, a se je zaostala tekma z Domžalami pred tednom dni končala brez golov, poroča STA.

Brez golov pa se je končal tudi prvi polčas tekme na Gorenjskem. Pobudo so imeli sicer domači, ki so že v uvodnih minutah zapretili s prostega strela in si priborili kot. A nevarnosti za vratarja Amela Mujčinovića ni bilo, prav tako ne po prostem strelu Dragana Ovčine v 13. minuti. Šele poskus Danijela Breziča s prostega strela v 17. minuti je prvič nekoliko ogrel tudi domačega čuvaja mreže Miho Gracarja. V 30. minuti sta Ajdin Redžič in Dejan Burgar izvedla obetavno akcijo, ki pa se je končala le s kotom za Triglav. Po kotu pa je imel priložnost še Rok Dolžan, izid pa se ni spremenil. Ob strelu Ovčine je Mujčinovič z nekaj težavami žogo odbil v kot. Celjani so pred koncem polčasa le prišli do sape in imeli nekaj obetavnih akcij, nato pa so domači spet prestavili v višjo prestavo in si prek Bernarda Stjepanoviča in Alena Krciča pripravili še dve priložnosti, vseeno pa se začetni izid ni spremenil.

Razmerje moči je ostalo enako tudi v nadaljevanju. Celjani so bili v podrejenem položaju, triglavani pa so bili boljši, vendar njihovi poskusi niso našli cilja. Predvsem Stjepanovič je s prostih strelov skušal spremeniti izid. Gostje so bili prvič nevarnejši šele v 60. minuti, ko se je moral ob strelu Sebastjana Gobca izkazati vratar Gracar. V zadnje pol ure se je ritem tekme še bolj umiril in igralci obeh ekip so le še redko prihajali do nevarnejših polpriložnosti. Za goste bi lahko več iztržil Beršnjak v 81. minuti, minuto pred koncem pa je za Triglav neuspešno z glavo poskušal Burgar.

Triglav Gorenjska - CM Celje 0:0

* Športni center Kranj, gledalcev 250, sodniki: Gostenčnik, Šinkovec (oba Maribor), Ploj (Miklavž na Dravskem polju).
* Strelci: /
* Triglav: Gracar, Smolej, Stjepanović, Burgar, Krcić, Dolžan, Redžić (od 77. Sever), Jelar (od 85. Marijan), Najdenov, Stojnić, Ovčina (od 66. Dimitrov).
* CM Celje: Mujčinović, Akakpo, Brezič, Kapić, Močivnik (od 61. Zajc), Radulović, Gobec, Firer, Beršnjak (od 85. Krajcer), Medved, Štraus.
* Rumeni kartoni: Krcič; Štraus, Brezič.