Tudi Poljaki bodo oddali svoj glas Čeferinu

Boniek: Potrebujemo nove, sveže ideje in osvežujoče iniciative, zato bomo glas namenili predsedniku NZS.

Objavljeno
07. september 2016 19.21
šipić čeferin
J. P.
J. P.

Ljubljana - Skorajda ne mine več dan, da ne bi eden od dveh »preživelih« kandidatov za predsedniški stolček pri Evropski nogometni zvezi (UEFA), predsednik slovenske podružnice (NZS) Aleksander Čeferin, dobil novega glasu podpore pred volilnim kongresom, ki bo danes teden v Atenah. Kot so sporočili iz pisarne NZS, se je zanj in ne za edinega protikandidata, Nizozemca Michaela van Praaga, odločila tudi poljska nogometna zveza. Čeferin ima tako obljubljenih že 24 glasov, za zmago jih potrebuje vsaj 28.

»Življenje je posejano z odločitvami, tudi mnogimi težkimi in nehvaležnimi. Volitve predsednika UEFA so vse bliže. Poljska je krovni organizaciji hvaležna za velik vložek v razvoju, vodenju in finančni podpori mednarodnemu nogometu. Upoštevaje programe predsedniških kandidatov, njihovo znanje, strast in odločenost storiti nekaj velikega, želimo poudariti, da so pred evropskim nogometom časi velikih izzivov in drznih načrtov. Strinjamo se, da potrebujemo nove, sveže ideje in osvežujoče iniciative. Na podlagi vsega tega bom na volilnem kongresu glas namenil Čeferinu,« je pojasnil predsednik poljske zveze Zbigniew Boniek.