UEFA bo klubom plačala 150 milijonov evrov

Evropska nogometna zveza bo nagradila 659 klubov, ker so svojim igralcem odobrili nastop na evropskem prvenstvu.

Objavljeno
06. september 2016 15.14
M. Ž.
M. Ž.

Nyon - Evropska nogometna zveza (UEFA) bo rekordnim 659 klubom izplačala odškodnino v skupni vrednosti kar 150 milijonov evrov, ker so svojim igralcem dovolili, da so nastopili na letošnjem evropskem nogometnem prvenstvu v Franciji.

Skupno bodo klubi, ki so svojim igralcem dovolili, da so se udeležili evropskega prvenstva, prejeli 100 milijonov evrov, medtem ko bodo klubi, katerih igralci so nastopili v kvalifikacijah, prejeli 50 milijonov evrov.

»Evropski klubi so ključnega pomena za uspeh reprezentančnih tekmovanj, zato bomo večji del prihodkov, ki smo jih dobili z evropskim prvenstvom, namenili klubom, ki so svojim igralcem odobrili nastop tako v kvalifikacijah kot na glavnem delu turnirja. Veseli nas, da bomo denar nakazali več kot šesto klubom, kar je največ doslej. Ta denar bo zagotovo pripomogel k nadaljnemu razvoju nogometa na našem kontinentu,« je dejal Uefin direktor tekmovanj Giorgio Marchetti.

Na prvenstvu je sodelovalo 552 nogometašev. Največ igralcev sta prispevala Juventus in Liverpool (12), sledijo Tottenham (11), Manchester United (10), Barcelona, Bayern in Fenerbahče (9).

Med največjimi evropskimi ligami je bila najbolj zastopana angleška (139), na drugem mestu je bila nemška (65), na tretjem pa italijanska (56).