Velika zmaga Rijeke na derbiju z Dinamom

Matjaž Kek je z Rijeko spet poskrbel za nogometno evforijo na Kvarnerju, potem ko je s 4:1 premagal Dinamo.

07. marec 2018 20.38
cropix*NK Rijeka - FC Salzburg
N. Gr.
N. Gr.

Rijeka - Dvoboj Rijeke in Dinama je že nekaj sezon pravi derbi, po lanskem zgodovinskem naslovu državnega prvaka pa vsak dvoboj Rijeke in Dinama požanje še posebno pozornost.

Po bledih predstavah v jesenskem delu je Rijeka spomladi zaigrala bolje, tokrat pa so na Rujevici potopili razglašeni Dinamo. Za domače navijače se sicer ni začelo najbolje, goste je v vodstvo v 16. minuti popeljal nekdanji ljubljenec Armade Mario Gavranović, a je Brazilec Heber le tri minute kasneje poskrbel za izenačenje.

Odločilni trenutek na derbiju je sledil v 26. minuti, ko je Dinamov branilec Marko Lešković prejel še drugi rumeni karton in predčasno zaključil tekmo. Ob polčasu je semafor še vedno kazal 1:1, potem pa je Rijeko v 48. minuti v vodstvo popeljal Domagoj Pavićić, za veliko zmago s 4:1 sta poskrbela še Heber s svojim drugim zadetkom in Jakov Puljić.