gol, ki so ga videli vsi - razen sodnikov

Finec Temmu Pukki je v reprezentančnem dvoboju z Gruzijo zadel mojstrski gol, ki pa ga sodniki niso priznali.

11. september 2013 22.22
FBL-WC2014-GEO-FIN
J. P., Delo.si

Ljubljana - Polemike o tem, ali bi bile na reprezentančnih nogometnih tekmah vendarle potrebne tudi kamere na golovih črtah, so včeraj dobile nov pospešek. V skupini I kvalifikacij za svetovno prvenstvo prihodnje leto v Braziliji so se Finci, ki so pred mesecem dni v prijateljskem obračunu odpravili tudi izbrance Srečka Katanca, z gostovanja v Gruziji vrnili z zmago z 1:0, pa čeprav so zadeli dva povsem regularna gola. Tistega, ki ga je prispeval Roman Eremenko v 74. minuti z bele točke, so sodniki tudi priznali, drugače pa je bilo štiri minute pozneje.

Perparim Hetemaj je z lepo podajo zaposlil prvo ime finske zasedbe, 23-letnega napadalca Celtica Teemuja Pukkija, ki je z roba kazenskega prostora sprožil odličen strel, ob katerem tekmečev vratar ni imel moči. Žoga se je od prečke odbila globoko v gol, česar pa sodniki niso videli, zato so pustili igro teči naprej. Počasni posnetek je potrdil, da je žoga pristala krepko prek golove črte, pa čeravno se je nato odbila nazaj v polje. Napaka delilcev pravice na končni rezultat ni vplivala, Finci so kljub temu zmagali, a so vseeno ostali s kaj malo možnosti za preboj na SP v Braziliji.

Ali torej kamere sodijo na golovo črto kot denimo v hokeju, presodite sami.

V spodnjem videoposnetku si oglejte povsem regularen gol Teemuja Pukkija, ki pa ga sodniki niso priznali.