Luka Zahović je deset milijonov Portugalcev spomnil na priimek, ki so ga nekoč opevali pri Portu in Benfici.

18. september 2014 02.37
NOGOMET Maribor - Sporting
Jernej Suhadolnik, šport
Jasmin Handanović (8): V 93 minutah igre je nanizal pet parad, treh refleksnih obramb pa se ne bi sramovali niti 20 let mlajši vratarji. Pri golu mu je Vršič zakril pogled na žogo.

Petar Stojanović (6,5): Osredotočen na obrambne naloge, v kar sta ga izmenjaje silila Carrillo in Nani. Ko mu je slednji ušel, so ga reševali soigralci.

Aleksander Rajčević (7): Carrillo je šel mimo »Rajčeta« v slogu Usaina Bolta, toda tedaj ni bilo kazni. Enkrat je preskočil čuvaja kot nekoč Marcelo Salas, toda veselje mu je preprečila vratnica.

Arghus (7): Številni so se bali njegovega slovesa »kiks igralca«, toda sinoči je bil med najbolj zanesljivimi.

Mitja Viler (6):
Velemojster Nani mu je povzročal hude težave, tudi pri golu je prvemu pobegnil prav »Viliju«.

Sintayehu Sallalich (6): Izraelec je igral pogumno, toda nezrelo. V obrambi propusten, v napadu sebičen.

Aleš Mertelj (7): V obrambi je igral v reprezentančni formi, pri gradnji akcij ni bil med najbolj natančnimi.

Željko Filipović (6,5):
Korektno oddelan posel, dobre oddaje žog, pri eni akciji je pošteno zamudil.

Dare Vršič (6,5): Izgubil je veliko žog, pretekel pa več kot običajno. Pred golom za 0:1 je predolgo čakal Nanija.

Tavares (6,5): Tavares je pomemben za moštvo, kot Miro Klose pa le ni, sicer bi podajo Ibraimija spremenil v gol z glavo.

Agim Ibraimi (7,5): Tekaško razigran in nevaren za goste. Enkrat zaposlil Tavaresa, drugič Sallalicha, tretjič je z diagonalnim strelom zagrozil kar sam.

Luka Zahović (8): Sinoči ni slavil le Alfi Nipič, pač pa tudi ZZ Top mlajši. Deset milijonov Portugalcev je spomnil na priimek, ki so ga nekoč opevali pri Portu in Benfici. Neverjetno, kako spretno se je 18-letnik odzval na darilo tekmecev.

Trener Ante Šimundža (6): Začetna enajsterica je iz minute v minuto delovala bolje, dobro je načrtoval ritem igre. Prepozno pa je potegnil iz igre Vršiča, ki je že deset minut pred akcijo za 0:1 dihal na škrge, in opazno upehanega Tavaresa. Zahović ga je rešil v 92. minuti.