Zidane o Ronaldu: Bil je besen, ker ni zadel še tretjič! (VIDEO)

Realov portugalski zvezdnik je prekinil 659 minut dolg strelski post in postal prvi nogometaš z evropsko stotico.

13. april 2017 12.44
FBL-EUR-C1-BAYERN MUNICH-REALMADRID

Madrid - Prvo ime sinočnje zmage branilca lovorike, madridskega Reala, na gostovanju v obračunu titanov v prvi četrtfinalni tekmi nogometne lige prvakov pri Bayernu (2:1) je bil zagotovo portugalski superzvezdnik Cristiano Ronaldo, ki je v drugem polčasu z dvema zadetkoma ne le zrežiral zasuk »galaktikov«, temveč tudi poskrbel za nov zgodovinski mejnik. Postal je namreč prvi strelec stotih golov v vseh tekmovanjih pod okriljem Evropske nogometne zveze (UEFA), od tega jih je kar 97 dosegel v ligi prvakov. Obenem je prekinil svoj 659 minut dolg strelski post med klubsko elito stare celine, pred tem je namreč nazadnje zadel lanskega 27. septembra v 17. minuti gostovanja pri Borussii v Dortmundu (2:2).

V komentarju po tekmi se je 32-letnega Portugalca dotaknil tudi ne povsem zadovoljni trener »belega baleta« Zinedine Zidane: »Bil je besen, ker ni zadel še tretjič. To samo potrjuje, kako ambiciozen je!« Francoz je prepričan, da bi bil potek dvoboja lahko drugačen, če bi Arturo Vidal v poslednjih izdihljajih prvega polčasa realiziral najstrožjo kazen in bavarskega giganta popeljal v vodstvo z 2:0. »Če bi zaostajali za dva gola, bi imeli mnogo, mnogo težje delo. A nismo bili neučakani, v nadaljevanju smo stopnjevali ritem in izkoristili tudi izključitev Javija Martineza. Smo pa žal izkoristili premalo priložnosti. V izločilnih bojih ni nič odločenega do zadnjega sodnikovega žvižga v povratnem obračunu. Tega se zavedamo.«