Varšava - Aktualni evropski prvak Real Madrid se je sinoči »opekel« na gostovanju pri varšavski Legii, kjer je zapravil vodstvo z 2:0 in na koncu komaj izvlekel točko (3:3).
Špansko moštvo je bilo sinoči občutno boljše od poljskega, ki je zaradi kazni moralo igrati pred praznimi tribunami. Gostje so imeli 55-odstotno posest žoge, sprožili več strelov (28:10) in izvedli več kotov (7:2), kar pa jim ni prineslo zmage.
Trener Reala Zinedine Zidane je po neodločenem izidu razočarano dejal, da bi morali njegovi varovanci pri vodstvu z dvema goloma razlike tekmo le še mirno pripeljaljati h koncu: »Ko v gosteh dosežeš dva gola, ponavadi nadzoruješ preostanek tekme. A mi smo se preveč sprostili, nasprotniki pa z golom vrnili v igro. Naši igralci so se premalo gibali, niso imeli ustrezne intenzivnosti in želje po zmagi. Pri izidu 2:2 nisem bil zadovoljen s točko, zato smo se odločili za igro s tremi branilci, kar pa se nam ni obrestovalo. Mislim, da nismo delovali ranljivo in zadovoljen sem z igro branilcev, saj niso bili krivi za ta rezultat. Veliko bomo morali analizirati,« je tekmo komentiral Francoz.
Branilci naslova imajo kljub spodrsljaju vse stvari v svojih rokah. Dve tekmi pred koncem so drugi v skupini F, z dvema točkama zaostanka za dortmundsko Borussio, pri čemer bodo še gostovali pri Sportingu in za konec gostili Borussio. »S tem rezultatom smo si otežili osvojitev prvega mesta, vendar pa imamo za to še vse možnosti in do konca se bomo borili, da nam tudi uspe,« je bil komentar Zidana.
Strelec prvega Realovega gola Gareth Bale je dodal: »Nadzorovali smo tekmo, nato pa izgubili koncentracijo in si mislili, da smo že odločili zmagovalca. To se dogaja v nogometu, če se prehitro zadovoljiš z rezultatom. Iz tega se moramo nekaj naučiti in se vrniti še močnejši.«
Pri Bayerju po zmagi na Wembleyju verjamejo v napredovanje
Bayer Leverkusen je sinoči z golom slovenskega reprezentanta Kevina Kampla na Wembleyju premagal Tottenham z 1:0 in se pomaknil na drugo mesto skupine E. V nemškem klubu verjamejo, da so sposobni doseči izločilne boje.
»Zadovoljen sem s tekmo. Moja ekipa je igrala dobro, pokazala željo po zmagi in se borila po najboljših močeh. Premagali smo Tottenham, ki v angleškem prvenstvu še ne pozna poraza. To je neverjetno. Za nas bo odločilna zadnja tekma z Monacom. Na prvih štirih tekmah smo pokazali, da smo sposobni napredovati, zdaj pa moramo še naprej verjeti,« meni trener Bayerja Roger Schmidt.
Junak tekme Kevin Kampl je dejal: »Igrati na Wembleyju je neverjetna izkušnja, doseči zmagoviti gol na tem štadionu pa nekaj posebnega. Sem presrečen.«
Glavni trener Tottenhama Mauricio Pochettino po tekmi razumljivo ni bil dobre volje: »Če ne dosežeš gola, ne moreš zmagati. Na obeh dosedanjih domačih tekmah na Wembleyju smo bili preslabi, Monaco in Bayer pa učinkovita, zato smo izgubili v obeh primerih. Pokazati moramo več. Problem ne tiči v štadionu, ampak v nas. Razočarani smo, ker nismo pokazali vseh svojih sposobnosti.«













