Ljubljana - Slovenski nogometni prvak Olimpija je zgodaj odprl zimsko tržnico. Spletni portal Makedonski sport namreč poroča, da je glavni kadrovik ljubljanskega moštva Ranko Stojić v »zmajevo gnezdo« zvabil obetavnega Makedonca Daniela Avramovskega, ki si je pred tem (bolj ali manj neposrečeno) kruh služil tudi pri Crveni zvezdi, z Olimpijo pa je podpisal triinpolletno pogodbo. V Slovenijo je že pripotoval na zdravniški pregled.
Napadalno usmerjeni 21-letni zvezni igralec se v dveh letih v Beogradu, tudi zavoljo številnih poškodb, pod taktirko črnogorskega trenerja Miodraga Božovića ni naigral, zbral je zgolj trinajst nastopov, zato si je poiskal drugo sredino in minulo sezono kot posojeni nogometaš branil barve srbskega prvoligaša OFK.
V tej klubski sezoni nekdanji up Rabotničkega še ni stopil na igrišče, je pa mladi makedonski reprezentanci izdatno pomagal do velikega podviga - preboja na evropsko prvenstvo prihodnje leto na Poljskem. Pred tem je bil tudi nepogrešljivi člen preostalih mlajših selekcij izbrane vrste, dvakrat pa je oblekel tudi člansko majico z državnim grbom.
Stojić ni skrival zadovoljstva
Danes zgodaj popoldne so angažma mladega makedonskega reprezentanta potrdili tudi pri Olimpiji. »V svoje vrste smo zvabili izjemno talentiranega mladega nogometaša, ki ga odlikuje odlična igra z levo nogo, dober je ob prekinitvah. Ima tudi močan značaj in je pripravljen na delo in napredek, kar ga lahko popelje visoko, na sam evropski vrh. Je eden ključnih mož mlade makedonske reprezentance in velika pridobitev za sedanjost, še bolj pa za prihodnost Olimpije,« je zadovoljno komentiral športni direktor Ranko Stojić.













