Preminil je Iztok Puc

V 46. letu starosti je za posledicami pljučnega raka umrl legendarni rokometaš Iztok Puc.

Objavljeno
20. oktober 2011 11.22
Posodobljeno
20. oktober 2011 11.22
D. O., Delo.si
D. O., Delo.si

Ljubljana - Legendarni Iztok Puc, ki je pustil velik pečat v rokometnem svetu, je danes umrl za posledicam pljučnega raka, ki so mu ga odkrili letos. Zadnje dni je preživel v bolnišnici v ZDA, kjer je bil bitko z zahrbtno boleznijo.

Na 60. obletnici Rokometne zveze Slovenije je bil Puc izbran za najboljšega slovenskega levega zunanjega igralca v zgodovini. V svoji bogati športni karieri je namreč postavil kar nekaj mejnikov - tako je kot edini rokometaš na svetu na olimpijskih igrah nastopil s tremi različnimi reprezentancami.

Na OI s tremi različnimi reprezentancami

Leta 1988 je z jugoslovansko reprezentanco v Seulu osvojil bronasto medaljo, leta 1996 je bil s hrvaško izbrano vrsto zlat v Atlanti, nato pa je leta 2000 s slovensko rokometno reprezentanco v Sydneyju osvojil osmo mesto.

S hrvaško reprezentanco je leta 1994 na EP na Portugalskem osvojil bronasto kolajno, leto dni kasneje pa je bil uspešen tudi na SP na Islandiji, kjer so osvojili srebro. Za Slovenijo je Puc sicer zbral 34 nastopov, na katerih je zabil 120 golov.

Blestel tudi pri Prulah in Celju

Kariero je pričel v Šoštanju, nato pa v naslednjih letih oblekel dres Boraca iz Banjaluke, Zagreba, Prul in Celja Pivovarne Laško. Najbolj uspešen je bil z moštvim iz hrvaške prestolnice, s katerim je kar dvakrat slavil v evropski ligi prvakov, v dresu Prul pa je leta 2002 osvojil naslov državnih prvakov in tako končal vladavino pivovarjev. Kariero je sklenil pri Prulah, kjer je nato v sezoni 2002/03 opravljal funkcijo športnega direktorja.

Petega novembra bi moral biti v dvorani Zlatorog dobrodelni rokometni spektakel, saj sta se nekdanji soigralec Rolando Pušnik in Dragana Jusipović odločila, da bosta za drago Pucovo zdravljenje skušala zbrati nekaj finančnih sredstev. V Celju bi se namreč morali pomeriti Celje PL in Zagreb Croatia Osiguranje ter slovenska reprezentanca z olimpijskih iger leta 2000 in hrvaška izbrana vrsta iz Atlante 1996.

Prihodnji teden bodo odprli žalno knjigo

Iz Olimpijskega komiteja Slovenije so sporočili, da bo žalna knjiga v hramu slovenskega športa v sejni sobi Zavoda Tivoli odprta od ponedeljka, 24. oktobra, do srede, 26. oktobra, od 10. do 18. ure.

Predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije (OKS) Janez Kocijančič in predsednik Rokometne zveze Slovenije (RZS) Franjo Bobinac se bosta v žalno knjigo vpisala v ponedeljek, 24. oktobra, ob 10. uri.