Rio de Janeiro - Še tri železa v ognju ima slovenska odprava na olimpijskih igrah v Riu. Jutri, zadnji dan brazilskega spektakla, bo naše nastope zapečatil maratonec Anton Kosmač, danes pa bosta v igri dve dekleti. Gorska kolesarka Tanja Žakelj se bo pomerila v olimpijskem krosu, v katerem bo - čeravno v tej sezoni ni v vrhunski formi - skušala popraviti dosežek izpred štirih let, ko je v Londonu zasedla zelo spodobno deseto mesto. Aktivna bo tudi triatlonka Mateja Šimic, ki ima ravno tako že olimpijske izkušnje, v Londonu je namreč končala na 37. mestu.
Sicer bodo prireditelji v Riu predzadnji dan podelili kar trideset kompletov odličij, od tega sedem v atletiki, štiri v kajakaštvu na mirnih vodah, tri v boksu, po dva v rokoborbi in tekvondoju ter po enega v skokih v vodo, golfu, badmintonu, ritmični gimnastiki, modernem peteroboju in obeh »slovenskih« panogah, triatlonu in gorskem kolesarstvu. V ekipnih športih bodo odličja razdelili v moškem nogometu in vaterpolu ter v ženskem rokometu, košarki in odbojki.













