Olimpija nemočna v Beogradu

Košarkarji Uniona Olimpije so v 12. krogu evrolige kar za 46 točk izgubili na gostovanju pri Partizanu. To je deveti poraz Ljubljančanov in dokončno slovo od uvrstitve v nadaljnje tekmovanje.

17. januar 2007 23.34
Ender Arslan in Milenko Tepić v boju za žogo
Beograd - Košarkarji Uniona Olimpije so v 12. krogu evrolige (skupina B) izgubili na gostovanju pri Partizanu s 60:106 (16:26, 28:58, 45:77).

Ljubljančani so v Beogradu doživeli deveti poraz v evroligi in se dokončno poslovili od možnosti za nadaljevanje tekmovanja v drugem delu. Ljubljanska ekipa je nastopila brez kapetana Marka Miliča, ki je prvi zapustil "potapljajočo barko" Uniona Olimpije in se podal v Španijo, ter finskega organizatorja igre Teema Rannikka, ki je dan pred tekmo zbolel. Poraz s 46 točkami razlike je najvišji Uniona Olimpije v sedemletni zgodovini evrolige in eden najvišjih v tem tekmovanju nasploh.

Brez dveh najpomembnejših členov, nosilcev igre, je bila Union Olimpija lahek plen Partizana, ki se je z vnaprej predano zasedbo poigraval kot mačka z mišjo. Trener Gašper Okorn je prvo minuto odmora vzel po 180 sekundah igre, potem ko je začetna peterka Arslan, Markoišvili, D. Lorbek, Jurkovič in Rizvič že zaostajala z 2:11. To razliko so njegovi varovanci zadržali do konca prve četrtine, v drugih dvajsetih minutah pa se je igra Uniona Olimpije sesula v prah. Partizan si je do 15. minute priigral 27 točk prednosti (47:20), ob tem pa z atraktivnimi potezami in nezgrešljivostjo izza črte 6,25 - trojke je do tedaj izvajal 8:8 - spravil v ekstazo beograjsko občinstvo, ki je do zadnjega kotička napolnila dvorano Pionir. Razlika je kmalu zatem dosegla tudi 30 točk (52:22).

V tretji četrtini so se gostitelji malce "usmilili" oslabljenih Slovencev, spustili ritem igre, trener Vujoševič je priložnost ponudil tudi rezervistom, tako da se je razlika med ekipama za nekaj časa ustalila. Tretji del igre je Union Olimpija izgubila le za koš, a je v zadnjih desetih minutah sledil nov napad Partizana, ki je poskrbel, da bo tekma za čimprejšnjo pozabo šla v zgodovino. V 32. minuti je razlika dosegla 40 točk (85:45), dobro minuto pred koncem pa je padla petdesetica - 102:52.

Glede na dogodke zadnjih dni v Tivoliju, ki bi se lahko nadaljevali z verižnim odhodom igralcev, je vprašanje, s kakšno zasedbo bo slovenski evroligaš pričakal zadnji tekmi v predtekmovanju. Prihodnji teden (25. 1.) v Ljubljano prihaja evropski podprvak Maccabi, v zadnjem krogu pa bo Union Olimpija gostovala pri Juventutu.

Statistika:

* Partizan: Bogdanovič 5, Kecman 4 (4:4), Bakič 5 (2:2), Tripkovič 16 (2:2), Veličkovič 9 (5:7), Perovič 20 (2:3), Pekovič 9 (3:4), Drobnjak 19 (5:6), Božič 6, Cummings 13.
* Union Olimpija: Arslan 11 (3:6), Rizvič 2, Hohler 3, Markoišvili 19, Jurkovič 6, Kuzminskas 1 (1:4), Čebular 6 (2:5), D. Lorbek 10 (2:2), Pietras 2.
* Prosti meti: Partizan 23:28, Union Olimpija 8:17.
* Met za dve točki: Partizan 22:38, Union Olimpija 14:35.
* Met za tri točke: Partizan 13:19 (Tripkovič 4, Cummings 3, Drobnjak 2, Božič 2, Bakič, Bogdanovič), Union Olimpija 8:23 (Markoišvili 3, D. Lorbek, 2, Jurkovič 2, Hohler).
* Skoki: Partizan 32 (25 + 7), Union Olimpija 15 (12 + 3).
* Osebne napake: Partizan 23, Union Olimpija 25.
* Pet osebnih: Rizvič (32.), Markoišvili (39.), Tepič (40.).

Unicaja - Panathinaikos 67:61
(Marko Tušek: 14 minut, 5 točk, skok, asistenca, ukradena žoga, in blokada za Unicajo)
(Sani Bečirovič: 6 minut, 2 točki, 3 asistence in ukradena žoga za Panathinaikos)