Olimpija premagala Slavijo

Hokejsko moštvo Zavarovalnica Maribor Olimpija je premagalo klub Banque Royale Slavija s 5 :2 v tretjinah 0:0, 1:2 in 4:0.

23. februar 2007 22.13
Hokejisti ZM Olimpija
Ljubljana - Hokejsko moštvo Zavarovalnica Maribor Olimpija je v premagalo igralce Banque Royale Slavija s 5 :2 v tretjinah 0:0, 1:2, 4:0. Tekmo v dvorani Hala Tivoli si je ogledalo 400 gledalcev

Sodniki so bili B. in A. Lešnjak (oba iz Ljubljana) ter Hribar (iz Kamnika). Strelci so bili: 1:0 Mušič (Cvetek, Slak, 25.), 1:1 Emeršič (Župan, Šlamiar, 37.), 1:2 Avgustinčič (Kontrec, 38.), 2:2 Hill (Dickenson, McCarthy, 45.), 3:2 Slak (Mušič, Cvetek , 45.), 4:2 Dickenson (Hill, Hebar, 48.), 5:2 McCarthy (Hill, 60.).

Zavarovalnica Maribor Olimpija si je prislužila 18 kazenskih minut, Banque Royale Slavija pa po 28-ih še 10.

Po dveh tretjinah je kazalo, da se bo nadaljevala zmagovita tradicija gostujoče ekipe, ki je slavila v zadnjih desetih tekmah. V zadnjih dvajsetih minutah so varovanci Ildarja Rahmatuljina vendarle zaigrali bolje, predvsem pa so izkoristili igro z dvema igralcema več na ledu, ko so dosegli tri gole in znova prevzeli prvo mesto na lestvici.

V 5. krogu 2. dela državnega hokejskega prvenstva so sicer slavili še ŠD Alfa, ki so z 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) premagali Acroni Jesenice.