Olimpija ugnala Jeseničane

Hokejisti Zavarovalnice Maribora Olimpije so premagali Jeseničane, ki so na tekmo zaradi sočasnega nastopa avstrijskem prvenstvu poslali drugo ekipo.

27. februar 2007 22.33
Hokejisti ZM Olimpija
Ljubljana - Hokejisti Zavarovalnice Maribora Olimpije so v tekmi 7. kroga drugega dela državnega prvenstva premagali Acroni Jesenice z 8:0 (5:0, 0:0, 3:0).

Podatek, da so Jeseničani istočasno kot v Ljubljani igrali tudi v avstrijskem prvenstvu, kamor so seveda poslali svoje najboljše može, je slovenskemu derbiju že pred začetkom odvzel vso ostrino. Druga jeseniška ekipa ni imela možnosti proti tekmecem iz prestolnice. Gostitelji so hitro povedli, zadel je Egon Murič, dve minuti pozneje pa je povišal Jason Silverthorn. Jeseničani so le redko sestavili kakšno akcijo, zato pa so razpoloženi domači hokejisti v 17. minuti v razmaku desetih sekund dvakrat premagali Nejca Volariča, ki je tokrat začel tekmo v jeseniških vratih.

Mladi Jeseničan je v 20. minuti dobil še peti gol, ko ga je po hitrem prodoru ugnal Lou Dickenson, in trener gostov Roman Pristov je na začetku drugega dela v vrata poslal Petra Škrablja. Ljubljančani so v drugem delu, tudi zaradi številnih kazni, nekoliko ublažili ritem igre, tako da so do sape prišli tudi Jeseničani, za katere je v 32. minuti ob številčni premoči Mitja Sotlar zadel vratnico. Pri Ljubljančanih pa so Silverthorn, Dickenson in Kralj kar tekmovali, kdo bo iz bližine lepše zgrešil jeseniška vrata.

V zadnji tretjini so gostje ob novi številčni prednosti spet zadeli vratnico (Rok Jakopič), bolj natančni pa so bili v igri z igralcem več zeleno-beli, saj je Aleš Mušič v 49. minuti povišal na 6:0. Sedmi gol so domači dosegli, ko sta imeli obe moštvi na ledu po štiri igralce, vajo pa so ponovili le 24 sekund kasneje, ko so povišali na 8:0. Za morebitno "desetico" so bili ljubljanski hokejisti preveč nespretni pred vrati Škrablja.

Strelci: 1:0 Murič (Hočevar, Šivic, 5.), 2:0 Silverthorn (Badiura, Dickenson, 7.), 3:0 Hočevar (Murič, Šivic, 17.), 4:0 Slak (Mušič, Kralj, 17.), 5:0 Dickenson (McCarthy, Silverthorn, 20.), 6:0 Mušič (Ciglenečki, Slak, 49.), 7:0 Cvetek (Mušič, 53.), 8:0 Silverthorn (McCrathy, 53.).

Kazenske minute: Zavarovalnica Maribor Olimpija 20, Acroni Jesenice 8.

Izida 7. kroga 2. dela državnega prvenstva v hokeju in lestvica.

Banque Royale Slavija - ŠD Alfa 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Zavarovalnica Maribor Olimpija - Acroni Jesenice 8:0 (5:0, 0:0, 3:0)

* Lestvica:
Z ZP PP P
Zav. Maribor Olimpija 7 5 1 0 1 38:14 20 (3)
Banque Royale Slavija 7 4 0 0 3 22:18 16 (4)
Acroni Jesenice 7 3 0 1 3 22:28 12 (2)
ŠD Alfa 7 1 0 0 6 11:29 4 (1)

(Opombi: Z - zmaga, ZP - zmaga po podaljšku/kazenskih strelih, PP - poraz po podaljšku/kazenskih strelih, P - poraz; v oklepajih so točke po prvem delu DP).