New York – Za razliko od moških teniških igralcev, med katerimi jih kar nekaj potuje z ženo in otroki, lahko na ženski turneji na prste ene roke preštejemo igralke, ki so že poročene. Vendar tudi med temi redkimi izjemami nobeni še na kraj pameti ne pade, da bi si za časa športne kariere omislile naraščaj.
Z današnjega vidika se zdi skorajda nepojemljivo, da sta v sedemdesetih letih Avstralki Margaret Court Smith in Evonne Goolagong uspešno nastopali tudi po rojstvu svojih prvorojencev. Obe sta kot mami celo osvojili wimbledonsko krono v posamični konkurenci. Paragvajka Rosanna Neffa De Los Rios je bila pred nekaj leti po dolgem času edina igralka, ki se je po porodu uspešno pridružila karavani. Soproga slavnega nogometaša Gustava Neffe, ki je bila sicer zelo obetavna mladinka, je šele po vrnitvi z uvrstitvijo v osmino finala Roland Garrosa doživela svojih pet minut slave. Vendar je Paragvajka zgolj izjema, ki potrjuje pravilo. Trenutno na ženski karavani ni veliko igralk, ki so že poročene. Praktično nobeni pa še na misel ne pride, da bi si za časa športne kariere omislila naraščaj.
»Nikakor si ne morem zamisliti, kako bi izgledalo, če bi morala potovati z otrokom. To se mi zdi povsem nemogoče. Trenutno je tenis na prvem mestu. In upam, da bo še nekaj časa tako. Prepričana sem, da imam pred sabo še vsaj pet plodnih športnih let. Nekoč bom zagotovo imela otroke. Vendar trenutno upam, da se bo to zgodilo čim kasneje,« razmišlja Belgijka Justine Henin-Hardenne, ki jo na turnirjih vedno spremlja tudi soprog Pierre Yves Hardenne. Podobnega mnenja je tudi Lindsay Davenport: »Za ženske je to precej težje kot za moške. Nepredstavljivo se mi zdi, da bi morala skrbeti za otroka, hkrati pa še trenirati in zmagovati. To se mi zdi praktično nezdružljivo. Prav zaradi tega se že skoraj dve leti odločam, kdaj bom lopar odložila v kot. Justine ima srečo, ker ima moža vseskozi ob sebi. Jaz po svetu v glavnem potujem sama. Jon ima resno službo in zato me zelo redko spremlja na turnirjih. Tokrat me je za nekaj dni prišel obiskat v New York.«
Izmed šestnajstih udeleženk osmine finala sta poleg Justine in Lindsay poročeni tudi Rusinja Jelena Lihovceva in Francozinja Nathalie Dechy.
Med najboljšo šestnajsterico so bile tudi tri najstnice. Najmlajši med njimi, šestnajstletni Čehinji Nicole Vaidišovi, je bilo vsega tri leta, ko je devetindvajsetletna Lindsay Davenport kot najstarejša udeleženka osmine finala že nastopala na svojem prvem Odprtem prvenstvu ZDA.
Katarina Srebotnik, ki jo je v posamični konkurenci izločila Francozinja Mary Pierce, se od ameriškega turnirja za zdaj še ne bo poslovila. Z Nenadom Zimonjićem sta namreč v konkurenci mešanih dvojic pripravila presenečenje in se prebila v tretji krog. Iz nadaljevanja sta s 7:6 (6), 6:3 izločila rusko-kanadsko kombinacijo Jeleno Lihovčevo in Daniela Nestorja in tretja nosilca sta se morala posloviti.