Zaradi poškodovane rame, ki ga je od junija ovirala pri pripravah na OI, je izpustil nekaj treninga. »Moj glavni cilj je, da se ne poškodujem! Pri 30 letih se poškodbe namreč dlje časa obnavljajo kot včasih. Sezona je zelo dolga, kar spoznavam tudi v telesu. Včasih mi kar malce zaškriplje v kakšnem predelu, vendar delam na tem, da se to ne bi dogajalo. Med drugim sem okrepil masaže. Ker veljam za borbenega tekmovalca, sem se vedno prepričeval, da bo bolje - kljub kakšnim zapletom. Zdaj sem bolj previden. Ko začutim bližajočo se nevarnost poškodbe, se raje ustavim,« je svoje priprave in počutje opisal 30-letni Ljubljančan, ki je prejšnji teden prvič v celoti opravil ves sklop začrtanih treningov.
Ker vadbe na suhem s poškodovano ramo pred OI ni mogel opravljati, se zdaj znova uvaja. »Moral sem se vrniti v tisti stari ritem, kar mi je vzelo nekaj več časa. Po prvem tednu treninga, ki je zajel vse sklope, bo že veliko lažje,« je pojasnil.
Devetkrat na teden trenira v vodi, trikrat krepi moči v trimskem kabinetu, po dvakrat dela z medicinkami, opravlja atletski trening in vadbo z gumami. V preteklosti je v bazenu vadil po desetkrat na teden, a pravi, da mu nova razporeditev priprav bolj ustreza. Po treh treningih pride namreč na vrsto masaža. Z novim urnikom telo lažje zdrži vse napore. »Zadnjih dvanajst let delam v tem ritmu. Plavanje je moja služba, vzame mi vsaj osem do deset ur na dan. Tudi ko ne treniram, moram biti previden pri tistih postopkih, ki pripomorejo k dobremu treningu. Pozoren moram biti na počitek, kdaj in kako se prehranjujem,« je o svoji službi razmišljal Mankoč.
Več v sredinem Delu.