Phoenix Suns do 12. zaporedne zmage

V ligi NBA so igrala vsa moštva slovenskih košarkarjev. Toronto Radoslava Nesteroviča in Uroša Slokarja je zmagal z 91:84 v gosteh pri Orlandu.

14. december 2006 11.32
L.A. Clippers - Utah Jazz 86:105
New York – V severnoameriški košarkarski ligi NBA igrala tudi vsa moštva slovenskih košarkarjev. Toronto Radoslava Nesteroviča in Uroša Slokarja je zmagal z 91:84 v gosteh pri Orlandu. Nesterovič je odigral kar 40 minut in v tem času k zmagi prispeval sedem točk, deset skokov, podajo, pet blokad in dve ukradeni žogi, Slokarja pa ni bilo na seznamu. Zmagala sta tudi Beno Udrih, ki je v dresu San Antonia k zmagi nad Minnesoto (95:82) v desetih minutah prispeval tri točke, ter Boštjan Nachbar, ki je na domači parket na tekmi New Jersey - Milwaukee (108:95) stopil za dve minuti.

Primož Brezec je za Charlotte Bobcats na gostovanju pri Cleveland Cavaliers odigral 15 minut in zbral osem točk ter po en skok in podajo, kar je bilo premalo za zmago, saj so Konjeniki na krilih prvega strelca srečanja LeBrona Jamesa (22 točk) slavili s 104:101. Izgubil je tudi Aleksander Vujačič v dresu moštva Los Angeles Lakers, ki je gostovalo v Dallasu. Pri domačih so se najbolj izkazali Dirk Nowitzki s 23 točkami in 14 skoki, Josh Howard z 29 točkami ter Jason Terry s 26 točkami. Vujačič pa je za Jezernike, ki so za mesec dni zaradi poškodbe kolena izgubili zvezdnika Lamarja Odoma, v devetih minutah na parketu zbral tri točke in ukradel eno žogo.

V preostalih tekmah je Philadelphia z 81:101 klonila proti Bostonu, košarkarji Washingtona so v domači dvorani s 120:91 premagali Denver, Miami je doma z 89:99 klonil proti Phoenixu, Indiana pa je s 101:90 prav tako doma premagala Detroit. Zmage so se veselili tudi New York Knicks, ki so s 94:82 premagali Atlanto, Memphis je z 79:85 izgubil proti Portlandu, Los Angeles Clippers pa v dvorani Staples Center s 86:105 proti Utahu. Zmago pred domačimi navijači so vknjižili še Chicago Bulls, ki so z 99:84 premagali Seattle.

Čeprav so košarkarji Phoenixa tudi na gostovanju na Floridi prišli do nove zmage, že 12. po vrsti, so se zanjo proti branilcem naslova, igralcem Miami Heat, morali precej potruditi. S 23 točkami in 13 skoki je v vrstah gostov, ki so skorajda zapravili prednost 25 točk pred zadnjo četrtino, blestel Shawn Marion. "V zadnji četrtini smo izgubili tisti čaroben dotik," je po zmagi dejal Kanadčan Steve Nash, ki je končal pri 18 točkah in 11 podajah: "Vsakemu moštvu se lahko to kdaj zgodi, vendar smo strnili vrste in zmago varno pripeljali domov."

Sonca, ki so odlično izkoristila odsotnost prvih dveh zvezdnikov Miamija - Shaquilla O'Neala in Dwyana Wada -, imajo trenutni zmagoviti rekord lige, kljub temu pa s svojimi predstavami (še) niso zadovoljna. "Resda smo zmagali že dvanajstkrat zapored, a pred nami je še veliko dela. Naučiti se moramo, kako ohraniti energijo za vseh 48 minut," je dejal Marion. Boris Diaw je za Phoenix dodal 13 točk in 11 skokov.

Izidi:
- Philadelphia 76'ers - Boston Celtics 81:101
- Washington Wizards - Denver Nuggets 120:91
- Orlando Magic - Toronto Raptors 84:91 (Radoslav Nesterovič: 40 minut, 7 točk, 10 skokov, 1 podaja, 5 blokad in 2 ukradeni žogi za Toronto, Uroš Slokar ni bil na seznamu košarkarjev Toronta)
- Miami Heat - Phoenix Suns 89:99
- Cleveland Cavaliers - Charlotte Bobcats 104:101 (Primož Brezec: 15 minut, 8 točk, 1 skok, 1 podaja za Charlotte)
- Indiana Pacers - Detroit Pistons 101:90
- New Jersey Nets - Milwaukee Bucks 108:95 (Boštjan Nachbar: 2 minuti za New Jersey)
- New York Knicks - Atlanta Hawks 94:82
- Memphis Grizzlies - Portland Trail Blazers 79:85
- San Antonio Spurs - Minnesota Timberwolves 95:82 (Beno Udrih: 10 minut, 3 točke za San Antonio)
- Chicago Bulls - Seattle Supersonics 99:84
- Dallas Mavericks - L.A. Lakers 110:101 (Saša Vujačič: 9 minut, 3 točke, 1 ukradena žoga za L.A. Lakers)
- L.A. Clippers - Utah Jazz 86:105