Pierce in druščina po poteh Birda, Parisha ...

V ligi NBA je v Bostonu branilec naslova premagal New York s 124:105 in izenačil klubski rekord v številu zaporednih zmag. Kelti so tako dosegli že 18. zmago v nizu in izenačili dosežek svojih slovitih predhodnikov iz sezone 1981/82.

Objavljeno
22. december 2008 10.34
Ma.B./STA
Ma.B./STA
Boston - V košarkarski ligi NBA so bile na sporedu štiri tekme, najbolj zanimiva pa je bila v Bostonu, kjer je branilec naslova premagal New York s 124:105 in izenačil klubski rekord v številu zaporednih zmag. Kelti so proti Kratkohlačnikom dosegli že 18. zmago v nizu in izenačili dosežek svojih slovitih predhodnikov iz sezone 1981/82.

Na preostalih treh tekmah je le Atlanta zabeležila zmago na domačem igrišču, potem ko je premagala Detroit s 85:78, medtem ko sta Cleveland in Dallas slavila v gosteh. Prvi je ugnal Washington s 97:86, drugi pa Oklahomo City s 102:91.

Sedanji rod Keltov po igralski veličini bržkone nikoli ne bo prekosil generacije iz osemdesetih let minulega stoletja, ko so na severnoameriških košarkarskih parketih blesteli Larry Bird, Kevin McHale, Robert Parish, Dennis Johnson in Danny Ainge, v dvorani Boston Garden pa so se odvijali kultni obračuni z Jezerniki iz Los Angelesa, za katere so tedaj igrali Kareem Abdul-Jabbar, Magic Johnson, James Worthy, Bob McAdoo in drugi asi glamurozne kalifornijske zasedbe. A Paulu Piercu, Rayju Allenu, Kevinu Garnettu in druščini je v tej sezoni vendarle uspel izjemen podvig, saj so izenačili klubski rekord po številu zaporednih zmag iz sezone 1981/82 ter ponovili dosežek Philadelphie in New Yorka, ki sta sezoni 1967/68 in 1969/70 začeli z identičnim izkupičkom glede zmag in porazov - 26:2. Pierce in druščina imajo že na naslednji tekmi proti Philadelphii priložnost postaviti nov mejnik v klubski zgodovini kluba in NBA.

V obračunu proti Kratkohlačnikom jih je "rešil" hitri Rajon Rondo, ki je v tretji četrtini dobesedno "eksplodiral" in dosegel 18 od svojih skupno 26 točk, njegov učinek pa so oplemenitili Allen z 18, Pierce s 17 ter Garnett in Perkins z 12 točkami. V gostujoči zasedbi so bili najbolj učinkoviti Quentin Richardson (29 točk) ter Nate Robinson (23) in Chris Duhon, ki je 20 točkam dodal še 10 podaj.

V Oklahoma Cityju je blestel LeBron James, prvi igralec Clevelanda pa je domačemu moštvu nasul 31 točk. Dallas je zmagal v ameriški prestolnici, prva igralca tekme pa sta bila Jason Terry (25 točk) in Dirk Nowitzki (23 točk). Poleg Bostona se je domače zmage veselila tudi Atlanta, za zmago proti Detroitu pa si največ zaslug lasti Mike Bibby, ki je dosegel 27 točk.