Pomembna zmaga Heliosa

Košarkarji Heliosa so v 23. krogu lige NLB premagali Bosno z 91:81 in tako dosegli četrti zaporedni uspeh v ligi NLB in skupno dvanajsto zmago.

04. marec 2007 22.44
Helios - Olimpija
Domžale - Košarkarji Heliosa so v 23. krogu lige NLB premagali Bosno z 91:81 (29:22, 48:45, 67:65). Košarkarji Heliosa so dosegli zelo pomembno zmago. Ne le zase - četrti zaporedni uspeh v ligi NLB in skupno dvanajsta zmaga -, temveč za celotno slovensko košarko. Tri kroge pred koncem rednega dela je boj med Slovenijo ter Bosno in Hercegovino za kvoto treh ekip v prihodnji sezoni povsem odprt: tri slovenske ekipe so skupaj zbrale 25 zmag ali 8,33, dve ekipi iz BiH pa 17 ali 8,5.

Domžalčani so bili boljši vseh štirideset minut in njihova zmaga ni bila pod vprašajem. V zadnji četrtini je Smiljan Pavič (29 točk, met 14:17, 7 skokov) nadgradil dobro igro z aktraktivnim zabijanjem, ostali nosilci igre Heliosa pa so vsak po svoje dodali kamenček v mozaik zaslužene zmage. Dončič je tekmo končal z 18 točkami, Laškevič jih je dodal 12, Troha enajst, Močnik pa je podelil devet podaj od skupno sedemindvajsetih gostiteljev.

Helios bo v naslednjem krogu gostoval gostovali pri Crveni zvezdi, nato bo gostil Split, v zadnjem krogu pa se bo pomeril še z aktualnim prvakom lige FMP v Beogradu.